Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитний консультант

У сфері кредитування у зв’язку з модернізацією та розширенням банківських послуг з’являються нові банківські спеціальності. Одна з таких спеціальностей – кредитний консультант.
Ще зовсім недавно всіма питаннями, пов’язаними з оформленням позики займався тільки працівник кредитного відділу. Зараз же з метою покращення якості обслуговування в сфері кредитування працює безліч фахівців: кредитні брокери, кредитні фахівці, кредитні консультанти, експерти, колектори та менеджери. Завдання деяких тотожні, але в працівників кожної зі спеціальностей певні функції в процесі супроводу договорів кредитування і видачі кредитів.

В ідеалі саме перша особа в банку, з яким зустрічається потенційний кредитополучатель, повинен бути кредитний консультант. Тому поговоримо більш докладно саме про цю спеціальності в області кредитування.

На сьогоднішній день співробітники-консультанти є в багатьох банках. Ці співробітники беруть на себе серйозне навантаження по консультації потенційних клієнтів, розвантажуючи, таким чином, фахівців кредитного відділу. Але, так як професія кредитного консультанта досить нова, то не всі клієнти банків знають про її існування.

Отже, кредитний консультант – це фахівець, який допомагає потенційному клієнту зорієнтуватися в безлічі кредитних продуктів, підібрати найбільш прийнятний, оптимальний для клієнта варіант і, таким чином, зробити саму процедуру оформлення кредиту для обох сторін максимально комфортною. Кредитний консультант не приймає ніяких рішень (видавати чи не видавати кредит), не перевіряє благонадійність потенційного кредитоотримувача, не займається складанням прогнозів, не стежить за своєчасністю погашення заборгованості за кредитом і т. д. Кредитний консультант тільки консультує клієнтів. Його головне завдання – донести клієнту в доступному вигляді необхідну інформацію з приводу того чи іншого банківського продукту.

kreditniy_konsultant-300x234Завдяки кредитному консультанту позичальник:

– Економить час, який він би витратив на самостійне вивчення кредитних програм, іншими словами скорочує число своїх відвідувань банку;

– Отримує кваліфіковану інформацію про можливі комісіях, відсотках, збори;

– Обирає оптимальний для себе варіант отримання кредиту з урахуванням фінансових можливостей, стажу, спеціальності, віку, індивідуальних побажань та інших факторів;

– Правильно заповнює необхідну документацію (заяви, довідки);

– Отримує можливість проконсультуватися до і після отримання кредиту з питань умов договору, з графіком платежів.

Таким чином, кредитний консультант виступає сполучною ланкою між кредитним відділом банку і його потенційним кредитоотримувачем.

В даний час у зв’язку з розширенням попиту на кредитні послуги банків, зростає попит і на послуги інформування у цій сфері. Тому на фінансовому ринку стали з’являтися самостійні кредитні консультанти, звані кредитними брокерами. Ці організації можуть працювати, як незалежно, так і укладати з банками відповідні угоди. Послуги незалежних консультантів платні. Вартість послуги в кожному випадку визначається індивідуально в залежності, насамперед від виду кредитування. Вартість послуг кредитного консультанта складає в основному від 1 до 5% від загальної суми кредиту. Оплачує послугу консультації клієнт або банк (коли укладено угоду). Участь брокера в кредитних відносинах може позбавити кредитоотримувача від візитів у банк, крім дня підписання кредитного договору.

Практика показує, що більшість клієнтів банків вільно користуються послугами юриста чи ріелтора. Можливо, скоро нікого не можна буде здивувати послугами персонального кредитного консультанта або кредитного брокера. Незважаючи на те, що коштують послуги кредитного консультанта чимало, але можливість заощадити час на відвідування банку, підібрати для себе найбільш оптимальні умови кредиту і тим самим зменшити суму відсотків, комісій, повністю компенсує витрачені на консультації кошти і береже нервові клітини, так як переклавши на плечі фахівця зайві навантаження позичальник знижує рівень неминучою стресовості своєї участі в кредитних відносинах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?