Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитний інспектор

У сфері сучасних кредитних відносин працює безліч співробітників різних банківських спеціальностей. Це кредитні консультанти, кредитні брокери, інспектори, експерти і т. д. Спеціальностей настільки багато, що часом не тільки клієнтам банків важко розібратися, хто за що відповідає і до кого звертатися з тим чи іншим питанням, але навіть самі співробітники часом не можуть пояснити суттєву різницю функцій різних фахівців. Особливо поширена подібна ситуація в невеликих банках або віддалених філіях великих кредитних установ, де виникає необхідність в одній посаді поєднувати функції ряду співробітників. Але між перерахованими банківськими професіями є певні межі.

Отже, спробуємо розібратися з функціями і обов’язками кредитного інспектора в порівнянні з такими кредитного фахівця.

В обов’язки кредитного інспектора, як і кредитного фахівця, входить оформлення та видача банківських кредитів. До укладення кредитного kreditniy_inspector-300x225договору він проводить бесіди-консультації з потенційними кредитоотримувача, приймає заяви на кредит і пакет необхідних документів, готує справу клієнта для розгляду Кредитним комітетом і, нарешті, якщо прийнято позитивне рішення, оформляє видачу кредиту.

Але, на відміну від кредитного фахівця, кредитний інспектор виконує перераховані дії, глибше вникаючи в їх суть.

Поняття «інспектування» нерозривно пов’язане з функцією нагляду і контролю. Тому посади кредитних інспекторів передбачаються у великих серйозних банківських структурах, які ретельно підходять до питання надання позикових коштів. У такому випадку інспектор займається не просто оформленням та наданням на розгляд Кредитному комітету необхідних документів, але й попереднім вивченням платоспроможності потенційного кредитоотримувача, визначає можливий ризик угоди. У зв’язку з цим головними якостями даних співробітників є хороша професійна підготовка і гарні навички психолога.

Робота кредитного інспектора з клієнтом починається з етапу знайомства клієнта з можливими кредитними програмами і закінчується тільки після повного погашення кредитоотримувачем взятої в кредит суми. Під час усього терміну дії договору про кредит інспектор контролює (інспектує) своєчасність виплат клієнтом необхідних сум у рахунок погашення своєї заборгованості. Якщо виникає ситуація простроченості заборгованості, інспектор вживає всі можливі заходи для її сприятливого в інтересах банку рішення. До таких заходів можна віднести, наприклад, переговори з самим позичальником, його родичами, переговори з поручителями. У складних ситуаціях, коли простроченості платежів набувають хронічну форму, позичальник неакуратно відноситься до проплати за кредитом, регулярно порушує умови договору, інспектор передає справу такого клієнта в інші банківські служби (юридичну службу або службу безпеки).

Отже, кредитний інспектор – це фахівець, який відповідальний за долю оформлюваних їм кредитів, що, в свою чергу, відбивається на якості кредитного портфеля банку. Якщо, прийшовши в банк, ви побачите на столику одного з його співробітників табличку зі словом «інспектор» або прочитаєте це слово на бейдж співробітника, то це не повинно вас відлякувати. Навпаки, оформлення договору допомогою інспектора гарантує вам хорошу якість угоди і попередить можливість нанесення збитку вашої кредитної історії, наприклад через вашу забудькуватість, адже всі ми – люди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?