Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитний договір

Одне з основних питань позичальника це як не облажаться при підписанні договору позики. Підписуючи кредитний договір , ми не завжди ретельно його вивчаємо і тому згодом деякі його пункти викликають у нас щире здивування. Тому не соромтеся запитувати і уточнювати у кредитного менеджера все цікавлять Вас моменти. Від своїх питань грошей менше Ви не отримаєте, а корисну інформацію можете упустити.

Так, ми не зможемо змінити пункти кредитного договору так, як нам це подобатися, але бути в курсі про можливі наслідки просто зобов’язані. Давайте швиденько пробіжимося за кредитним договором та закріпимо основні моменти.

Отже, підводячи підсумок, пам’ятаємо про засідках, які таїть у собі кредитний договір. Повторюся, з розглянутого у відеосюжеті, основне увагу звертаємо на цифри. А вони можуть означати наступне:

– Комісія за зняття грошових коштів.

Якщо кредитна лінія надається Вам не готівкою, а, приміром, кредитною карткою, то за переведення в готівку грошей у касі банку або в банкоматі знімається певна сума. Як правило, це 3-4%. Але в деяких банках може досягати і 7% від суми, що знімається.

– Платіж за відкриття рахунку.

Свавілля повний. До цих пір існує різниця у вартості відкриття кредитного та депозитного (або транзитного) рахунку. Тобто, якщо моя фірма відкриває рахунок у банку, щоб зберігати і проганяти там гроші , то це коштує менше 1000 рублів. А, якщо звичайному «фізику» відкривають кредитний рахунок, то сплачуй вже 1-2% від суми кредиту. Це що значить, його складніше відкрити? Ні, набагато легше. Просто ще один спосіб викачування грошей.

– Платіж за страхування кредиту .

Можете відмовитися, але при цьому шанси на отримання кредиту різко падають. Реально, крім іпотеки страхувати абсолютно нічого. Але банк наполягає. Причому вибору страхової компанії не надає. Можете, звичайно, вибрати і свою, тільки умови кредитного договору в цьому випадку будуть банком переглянуті не на Вашу користь.

– Щомісячна комісія за обслуговування рахунку.

Близько 1.5% в місяць, але на всю суму кредиту. Скільки б ти не виплачував кредит , тобі все-одно буде капати постійна величина, намальована не від трудовитрат працівників банку і не від грошового коефіцієнта кредиту, а від балди лихваря.

– Платіж за видачу кредиту.

Це якщо дають баблом, а не карткою. Багато банків душить жаба, що не вдалося урвати на цій операції і напружують позичальника новим відсотком. Нехай і не більше 1%, але ж це теж гроші.

Є ще штрафи, що накладаються на позичальника при настанні певних умов.

– Штраф за дострокове погашення кредиту.

Законодавчо закріплено, що стягувати його банки не мають права, але деякі все ж перекручуються і намагаються видати це за нібито добровільне бажання позичальника.

– Штраф за прострочення платежу.

Він очікує Вас, якщо Ви забули оплатити в призначену дату або навіть якщо гроші не прийшли вчасно через збій платіжних систем. З цими відсотками необхідно ретельно ознайомитися, оскільки банки іноді навмисне не інформують клієнта про бажані дати і способі погашення кредиту. Як і будь даїшнику, банку вигідніше взяти з Вас штраф, ніж попередити про його можливості. І штраф цей становить найчастіше значні суми.

Можливі й інші витрати позичальника не зазначені в кредитному договорі. Вони як би не мають відношення до суми кредиту та можуть бути пов’язані зі збором інформації або можливістю погашення вже отриманого кредиту. Але про це далі. А поки пам’ятайте, що кредитний договір вимагає до себе уваги не тільки перед судовими розглядами, а в першу чергу перед його підписанням. Я сам неодноразово наступав на ці граблі і тепер знаю, що жоден банк не знайде в мені дешевого лоха. Чого і Вам бажаю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?