Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитний договір

При оформленні кредиту більшість потенційних позичальників вивчають кредитні ставки, терміни оформлення та перелік документів і якщо всі умови влаштовують, то підписують кредитний договір, правда, роблять це, не дивлячись і даремно. Юристи називають такий вчинок найпоширенішою помилкою, розплачуватися за яку іноді доводиться чималими сумами.

В основному, договору, надані банками, мають типову форму, але окрім стандартних пунктів і умов є ряд особливостей, на які і потрібно звернути увагу, щоб уникнути в майбутньому непорозумінь.

1. Вартість позики. Зазвичай рекламуючи кредитну програму або розповідаючи потенційному позичальникові про умови кредиту, банк і банківські працівники оголошують тільки відсотки по кредиту, хоча в договорі прописують ще й додаткові комісії за його обслуговування. Варто відзначити, що відповідно до вимог ЦБ  банки зобов’язані вказувати в договорі не тільки розмір комісії у відсотках, але і повну суму кредиту з їх article480урахуванням, так що не нехтуйте цими пунктами, щоб не переплачувати за кредитом.

2. Дострокове погашення кредиту. Якщо Ви належите до категорії людей, яких обтяжують кредитні зобов’язання і в що б те не стало намагаєтеся швидше погасити зобов’язання, то обов’язково зверніть увагу на умови дострокового погашення. Зазвичай кредити не проти, щоб клієнт достроково погасив позику, але в той же час встановлює за це додаткову комісію і це не обов’язково будуть відсотки, іноді ця комісія вказується у вигляді фіксованої суми. Ще один важливий нюанс, який банк прописує в договорі – це мораторій, тобто період, протягом якого дострокове погашення заборонено.

3. Відповідальність за несвоєчасне погашення позики. Це цілком закономірний пункт, оскільки кожен банк намагається в першу чергу захистити свої кошти. Найчастіше в даному пункті відображаються штрафи за кожний день прострочення і зазвичай вони досить невеликі. Однак іноді в цьому пункті містяться досить жорсткі умови, наприклад, при простроченні навіть на 10-15 днів Ви зобов’язані сплатити не тільки обов’язкову суму плюс штраф, але і весь залишок суми заборгованості.

4. Поручителі і созаемщики. У деяких випадках це досить формальний пункт, але поставитися до нього все одно потрібно серйозно. Вказуючи наявність майна і поточних зобов’язань у созаемщика, яким зазвичай виступає чоловік (дружина), тому якщо буде судовий розгляд, в ході якого виявиться обман або суттєва неточність (наприклад, відсутність зазначеного в договорі майна і т.д.), Ваші дії можуть бути кваліфіковані, як шахрайство. Якщо ж, сума кредиту більша, то може знадобитися і поручитель, але тут все ще серйозніше, оскільки з ним буде укладатися договір поручительства.

5. Страховка. Це ще один виверт деяких банків. Деякі банки вимагають оформлення страхового полісу не тільки при авто-або іпотечному кредитуванні, але і при оформленні звичайного споживчого кредиту. Особливо часто це зустрічається при оформленні кредиту з нульовою процентною ставкою і відсутніми додатковими комісіями. І дійсно, страховка – це не комісія.

Але що робити, якщо Вас не влаштувало яке або з умов договору? Все залежить від того, що це за умови. Якщо мова йде про відсотках і комісіях, то змінити їх Ви не зможете, а ось якщо в договорі є пункти з двозначним значенням або містять неточності, наприклад нечіткий графік погашення заборгованості, то Ви маєте право вимагати внесення змін у відповідні пункти. В крайньому випадку, Ви можете відмовитись від підписання договору і звернутися в інший банк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?