Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитний брокеридж

Пару років тому словосполучення «кредитний брокер» вважалося більш-менш зрозумілим тільки жителям Санкт – Петербурга і Москви, серед населення інших регіонів Росії про нього практично не чули. На сьогоднішній день, ми бачимо абсолютно іншу картину. Кредитні брокери добре розвиваються, відкривають багато філій, у великих містах виділяють кілька серйозних гравців. Все більше і більше співгромадян, під час отримання кредиту, спочатку звертаються до кредитного брокера, щоб визначитися з напрямком кредитування, вибрати банк, вимоги якого конкретно ідеальні для вас, отримати консультацію від фахівця. На чому заснований такий позитивний ріст іпотечного та кредитного брокериджу?

Спочатку, варто звернути увагу на зростання попиту жителів країни на послуги банку, зокрема, на кредити. Темп зростання кредитного портфеля банку можна виміряти десятками відсотків щорічно. У той же час, між кредитними організаціями йде велика конкуренція. Споживач повинен робити вибір між сотнями іпотечних програм, губитися в різноманітних пропозиціях банків по іншим видам кредитів. Прийняти правильне рішення досить складно, а часу на процес йде дуже багато. У даній ситуації, швидше за все, самим вірним кроком виявиться скористатися послугами кредитного або іпотечного брокера, якщо ви зупинилися на іпотеці.

kreditniy_brokeridzhЗгадайте, як пару років тому, на ринку панувала система роботи, по якій дохід кожного брокера був сформований тільки за рахунок комісійних, які беруться з клієнта, на сьогоднішній день ситуація змінилася.

Багато банків врахували вигоду від співпраці з брокерами та організаціями, в яких вони працюють, останні проводять величезну роботу по первинній оцінці і відсіву тих позичальників, які переоцінили свої можливості, і в майбутньому можуть принести неприємності, як собі, так і банку. Виходячи з цього, кредитний брокер подає банку готового клієнта, який точно знає, чого хоче, дає адекватну оцінку своїх фінансових можливостей. За даних клієнтів, які знаходяться в умовах зростаючої конкуренції, банки згодні платити. Кредитний брокер перетворюється на серйозного партнера банку, з яким останнім установа готова ділитися комісією. При цьому рівень комісії, який банк згоден виплатити кредитного брокера, за останній час піднявся в 2 – 3 рази. Така схема роботи, до речі, часто практикується на Заході, послуги кредитного брокера дуже залучають клієнтів, так як з них досить часто не беруть гроші за надані послуги.

Але в даній ситуації, у кредитного брокера іноді виникає конфлікт інтересів: якщо один банк готовий платити комісійні, а інший – ні, то існує ймовірність того, що клієнт дістанеться тому банку, який готовий ділитися з брокером, а це не завжди цікавить клієнта. Хоча, кредитний брокер, який дорожить своєю репутацією, постарається не потрапити в таку ситуацію, клієнтові все одно потрібно бути пильним.

За останній час виділяють декілька тенденцій, які вплинуть на ринок кредитного брокериджа в Росії в найближчі пару років.

Спочатку, фінансова криза у всьому світі, який торкнувся і Російської Федерації. У даній ситуації банки виставляють жорсткі вимоги до всіх позичальникам, кредитують лише за вибором, кращих з них, які мають високий дохід, незаплямовану кредитами історію і стабільний заробіток. Позичальники все частини стали використовувати консультації кредитних брокерів, так як без знання ринку ви витратите масу часу і сил, але так і не отримаєте те чого бажаєте.

Не дивлячись, на невеликі тимчасові труднощі по залученню не дорого фінансування,  до прикладу, «Російський Стандарт» або «Райффайзен банк Аваль», гнуть лінію регіональної експансії. Цей факт призводить до зростання ринку кредитування та обізнаності російських жителів про послуги кредитних та іпотечних брокерів.

Розвиток мережі Інтернет привело нас до появи інтернет – брокерів, які згодні боротися з реальними кредитними брокерами за свою частину пирога. Швидше за все, віртуальні кредитні брокери збираються збільшити частку ринку в найближчому майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?