Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитні кооперативи

КПКГ (Кредитний Споживчий Кредит Громадян) – це не банківська організація, це організація, яка створена, як добровільне об’єднання фізичних осіб для фінансової підтримки один одного, а саме для збереження своїх особистих коштів і надання їх в позику лише членам організації на взаємній основі.

309396001-233x300Перші кредитні кооперативи з’явилися в середині 19 століття, батьківщиною кредитного кооперативу вважають Німеччину. На сьогоднішній день, слідуючи статистикою Всесвітньої Ради кредитних спілок, у світі нарахували 98000000 пайовиків, а також 39 000 кредитних організацій, які знаходяться в 84 країнах, заощадження пайовиків прирівнюють до 350 мільйонам доларів. Обсяг виданих позик складає більше 276 мільйонів доларів. Яскравим представником ідеології кредитного кооперативу вважають лауреата Нобелівської премії в світі, в 2006 році, банкіра Бангладеш Мухаммада Юнуса, який створив «Грамін банк», який спеціалізується на роботі з бідними верствами населення.

У РФ перші кредитні кооперативи виникли після того, як скасували кріпосне право, на 1 липня 1913 число кредитних кооперативів в РФ досягло 12 тисяч, у них було близько 7,6 мільйона членів.

В СРСР кооперація почала розвиватися при НЕП, була заснована на дореволюційному досвіді, а потім діяльність кредитних співтовариств в СРСР припинили разом з діяльністю багатьох недержавних установ, які, по суті, можна було вважати кредитними кооперативами.

У 1986 році в СРСР прийняли новий закон, який свідчив про споживчої кооперації, почали створювати нові кредитні організації. З 7 серпня 2001 року діє закон «Про кредитні споживчі кооперативи громадян».

КПКГ не вважається комерційною організацією. Слідуючи статті 116 Цивільного кодексу РФ споживчий кооператив – це добровільне об’єднання юридичних і фізичних осіб на підставі членства з метою задовольнити матеріальні й інші потреби учасників, при здійсненні об’єднання членами пайових внесків. Але багато кредитні кооперативи, які функціонують в Росії, вважаються, по суті, малим бізнесом, який націлений на отримання прибутку або на забезпечення фінансів для вкладення в інші проекти підприємця. До іншого типу відносять КПКГ, який створюють за допомогою підтримки від органів влади, в основному, в цілях кредитування малого бізнесу, особливо в селах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?