Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитні картки з пільговим періодом–скільки будете платити

Широке поширення серед клієнтів банків України отримали платіжні кредитні карти, які мають пільговий період, за який непотрібно платити відсотки по використаним коштам. Про їхні переваги і недоліки – в нашій статті.

Популярною опцією більшості платіжних карт, які випускаються і обслуговуються банківськими установами України, є пільговий період використання кредитних коштів – який дозволяє позичальникові повернути запозичені гроші в певні банком терміни без сплати відсотків за їх використання.

З одного боку, така функція значно спрощує життя більшості українців – яким час від часу потрібно взяти в борг невелику суму грошей на повсякденні потреби, з можливість скоро повернути їх. Тоді відносини з банком виглядають набагато привабливіше позичання у знайомих і родичів, які з небажанням можуть фінансувати сторонні примхи.

Однак у таких банківських програм є і свої підводні камені, із якими слід детально ознайомитися – перш ніж брати на себе зобов’язання, що можуть обіцяти значні неприємності згодом.

Причини небаченої банківської щедрості

cards_privat_500x290.jpg.aspxУкраїнський ринок надання фінансових послуг заполонили пропозиції банків оформити платіжні кредитні карти. Пересічний українець може зустріти настирливого фінансового фахівця не тільки у відділенні банку, але і в точках роздрібної торгівлі. Почастішали телефонні дзвінки, якими банківські установи намагаються стимулювати власних клієнтів долучатися до кредитними програмами.

Причина такої поголовної манії проста – банкам просто не вистачає реальних грошових коштів, які стали для них занадто дорогими. Варто тільки вдуматися – процентні ставки по вкладах фізичних осіб б’ють рекорди і досягають немислимих 29%. Щоб банально не залишитися в програші, банківські установи повинні видавати кредити під захмарні 35%, на які погоджуються деякі. Автомобіль або квартира в кредит в таких умовах дійсно може здатися елементом розкоші.

Саме тому керівниками банків було прийнято вольове рішення йти на ринок споживчого кредитування і випуску кредитних карт, взявши не якістю (обсягом коштів кожного кредитного договору), а кількістю виписаних зобов’язань.

Підвищення лімітів по кредитних картах

Перше, що зробили банки для залучення нових клієнтів – підвищили максимальні кредитні ліміти для платіжних карт.

Яскравим тому прикладом є ПриватБанк. Сьогодні максимальний грошовий ліміт для кредитної картки «Універсальна» становить 20 тисяч українських гривень. Преміальний варіант цієї картки «Універсальна Gold» може дати своєму власнику від 20 до 40 тисяч українських гривень. До додаткових бонусам відносяться безкоштовне оформлення і випуск платіжної картки MasterCard Gold, за яку доведеться платити членський внесок у розмірі 20 гривень за один календарний місяць.

Багато клієнтів, в гонитві за легкими грошима і престижем, навіть не замислюються про те, як вони надалі будуть погашати кредитні зобов’язання, які можуть стати справжнім якорем для їхнього сімейного бюджету і фінансового благополуччя.

Процентні зобов’язання

Клієнтам банківських установ не варто спокушатися низькими цифрами в графі «процентні ставки» – оскільки сьогодні банки найчастіше вказують зобов’язання клієнтів за один місяць. Помножте цю число на 12 і жахніться того, скільки доведеться викласти власних коштів в кишеню банку – який заявляє про революційний прорив і пільгових умовах в області кредитування фізичних осіб. Саме так привабливі 4% на місяць перетворюються на 48% річних, які наполовину збільшують взяту у банку суму.

Можна також уважно прочитати кредитний договір, особливо пункти, написані дрібним шрифтом, щоб уточнити весь спектр послуг, за які банківська установа може вимагати додаткову оплату. Це може бути:

 • оплата за обслуговування платіжної картки;
 • комісія за зняття грошових коштів за допомогою банкомату;
 • штраф за несвоєчасне внесення кредитних зобов’язань.

Єдина перевага таких карт – ними вигідно проводити безготівкові розрахунки в точках роздрібної та оптової торгівлі, в такому випадку комісія не стягується.

Пільгові переваги

Пільговими перевагами можуть скористатися ті клієнти, яким гроші потрібні на короткий термін, який якраз не перевищує заявленого банком грейс-періоду   . Сьогодні він коливається від 30 до 55 днів.

У той же час, є один важливий нюанс – 55 пільгових днів в ПриватБанку обчислюються не з моменту зняття грошей клієнтів, а з першого числа кожного місяця. Таким чином, позичальник повинен буде повернути кошти без відсотків за ними до 25 числа наступного місяця незалежно від того, 1-го або 31-го числа він встиг ними скористатися. Якщо клієнт не вкладеться в зазначені терміни, процентні зобов’язання по запозиченим засобам нараховуватимуться з дня їх активації.

Швидкість оформлення кредитної картки

Залежно від черги в банківській установі та зайнятості співробітників центрального кредитного відділу, на оформлення платіжної кредитної картки може знадобитися від 15 хвилин до години.

Працівник банку попросить надати оригінали паспорта та ідентифікаційного коду. У випадку з ПриватБанком також буде вироблено фотографування потенційного клієнта за допомогою портативної веб-камери.

Для оформлення преміальної кредитної карти в цьому закладі потрібно довідка з місця роботи – що пояснюється великим кредитним лімітом і великими фінансовими ризиками його повернення банку.

Кредитний ліміт в 3500 українських гривень може бути наданий і 22-річному студенту – у якого, крім паспорта та ідентифікаційного коду, за душею будуть тільки щирі запевнення у власній спроможності та платоспроможності.

Прогнози експертів

Платіжні кредитні картки стрімко завоювали левову частку ринку надання кредитних послуг населенню України – що пояснюється привабливими (у деяких випадках) фінансовими умовами і простотою оформлення та випуску.

Це найближчим часом (2014) стане причиною незначного зниження процентних ставок (на 1% -3% річних), у той час як терміни пільгового періода не зміняться.

Головним конкурентом кредитних карт буде споживчий кредит, який можна оформити при купівлі необхідного товару в точці роздрібної торгівлі.

Рейтинг кредитних платіжних карток банків України (дивіться також розділ статей, оглядів, рейтингів, рад про кредитки порталу Prostobank. ua)

 1. Альфа Банк   (Альфа-Покупка), максимальний кредитний ліміт – 50 тис. грн., Пільговий період – 50 днів, річна ставка – 30%, комісія за зняття коштів – 4%.
 2. БМ Банк   (Visa Gold), максимальний кредитний ліміт – 60 тис. грн., Пільговий період – 45 днів, річна ставка – 30,99%, комісія за зняття коштів – 3,5%.
 3. Ренесанс Кредит   (Особлива), максимальний кредитний ліміт – 20 тис. грн., Пільговий період – 30 днів, річна ставка – 36%, комісія за зняття коштів – відсутня.
 4. Євробанк   (Visa Classic), максимальний кредитний ліміт – 10 тис. грн., Пільговий період – 40 днів, річна ставка – 36%, комісія за зняття коштів – 3%.
 5. ВТБ Банк   (Visa Classic), максимальний кредитний ліміт – 50 тис. грн., Пільговий період – 45 днів, річна ставка – 36%, комісія за зняття коштів – 3%.
 6. Crédit Agricole   (Visa Gold), максимальний кредитний ліміт – 50 тис. грн., Пільговий період – 55 днів, річна ставка – 34%, комісія за зняття коштів – 3%.
 7. АктаБанк   (Кредитка Varus), максимальний кредитний ліміт – 3 тис. грн., Пільговий період – 43 днів, річна ставка – 43%, комісія за зняття коштів – 5%.
 8. Дельта Банк   (Кредитна карта № 1), максимальний кредитний ліміт – 50 тис. грн., Пільговий період – 55 днів, річна ставка – 42%, комісія за зняття коштів – 3,75%.
 9. Укрсоцбанк   (Карта можливостей), максимальний кредитний ліміт – 50 тис. грн., Пільговий період – 45 днів, річна ставка – 38%, комісія за зняття коштів – 2%.
 10. Російський Стандарт   (Visa Platinum), максимальний кредитний ліміт – 100 тис. грн., Пільговий період – 55 днів, річна ставка -26%, комісія за зняття коштів – 2,9%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?