Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитні картки з пільговим періодом кредитування

Важко знайти на банківському ринку кредитну картку, яка не мала б пільгового періоду кредитування. Пільговим періодом прийнято називати термін, протягом якого власник кредитки користується позиковими коштами на своєму картковому рахунку без оплати відсотків за використання цих коштів (Що, зрозуміло, не скасовує обов’язку повністю погасити заборгованість по цих коштах до закінчення строку пільгового періоду). «Класичний» термін безкоштовного використання безготівкових грошей російського банку – від 30 до 60 днів (частіше всього 50). Виникає резонне питання: якщо банк протягом 1-2 місяців дозволяє позичальникові користуватися кредитними грошима безоплатно, не упускає чи він вигоду? Зрозуміло, немає. І ось чому.

Перш за все, збільшується комісія за транзакції. В якості прикладу можна взяти пропозицію «60 днів без відсотків по кредитній карті Альфа-Банку»: якщо утримувач кередітной карти із звичайним грейс-періодом (у Альфа-Банку він становить 30 днів) заплатить за переведення в готівку від 2,9% (преміальні VISA і MasterCard) до 3,9% (звичайні картки), то власникові «пластику» з 60-денним пільговим періодом, забажав готівки, доведеться розщедритися на 5,9% комісії. Це не дивно: кредитні картки з пільговим періодом кредитування – продукт для позичальників, які звикли та / або мають можливість оплачувати товари і послуги шляхом безготівкового розрахунку.120505_193686

Кредитні картки з грейс періодом

Ще одна «ложка дьогтю» – обмежена пропозиція по таких картах. Так, якщо банк з стандартним грейс-періодом 30 днів оголошує акцію – 50-денний пільговий період, в ній швидше за все не будуть брати участь ні кобрендингові карти, ні карти, прив’язані до ряду бонусних програм, ні «просунуті» технологічно MasterCard PayPass і VISA PayWave . А крім того, "довгий" пільговий період кредитування у більшості випадків означає підвищений відсоток по кредиту. Для додаткової інформації рекомендуємо почитати нашу статтю про кредитні картки Ощадбанку Росії .

Тепер про пункти, в яких позичальникові варто просто бути уважним. Припустимо, банк встановив грейс-період 50 днів і розрахунковий інтервал 30 днів (як правило, цей період відраховується від певної дати, але деякі банки прив’язують розрахунок до початку календарного місяця). Після закінчення цього терміну банк підраховує суму кредитних коштів, які ви за цей час використовували, після чого у вас буде ще 20 календарних днів на безвідсоткове погашення заборгованості за кредитними коштами, використаним у попередньому місяці.

Що з цього випливає? Очевидно, що позичальникові вигідно купувати товари або послуги з самого початку пільгового періоду: якщо він розплатиться позиковими коштами в кінці цього періоду, на безвідсоткове погашення заборгованості залишиться лише 20 днів. Будьте уважні: якщо людина не вклався в «безпроцентний» термін погашення, банк не сповільнить нарахувати відсотки за використання кредитних коштів. Їх доведеться погашати щомісячними платежами, до складу яких увійде погашення як самої заборгованості, так і нарахованих відсотків.

Так що ж, погано це чи добре – пільговий період кредитування? Можна з упевненістю сказати: добре. Але тільки при дотриманні наступних умов:

1) ставка по кредиту невелика (а значить, потрібно звертатися в свій «зарплатний» банк або в той банк, де ви вже брали кредит і благополучно по ньому розплатилися);

2) оформляючи кредитну карту, ви не знімаєте з неї готівки, а витрачаєте отримані в банку кошти виключно у безготівковій формі;

3) основні витрати кредитних коштів ви плануєте саме на пільговий період;

4) ви благополучно відшкодовує банку витрачені вами кошти до закінчення пільгового періоду.

Якщо всі ці умови дотримані, кредитні картки з пільговим періодом кредитування – досить вигідний для позичальника продукт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?