Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитні картки з пільговим періодом кредитування

В останні роки все частіше фінансові можливості жителів нашої країни не відповідають їхнім запитам. Причому як правило найпростіший і нешкідливий спосіб тобто позика грошей у родичів усі частіше ставати недоступний. Тому людям доводиться шукати альтернативні фінансові джерела, наприклад банківський кредит з його новою формою – кредитною карткою.

Чим же так зручна кредитна карта , ну по-перше, плата за користування позичковими коштами за звичайним кредитом починає нараховуватися з моменту підписання договору, тому кредит зобов’язаний виплатити її не залежно від того використовує він позикові кошти чи ні. А при отриманні позики за пластиковою карткою позичальник буде виплачувати відсотки тільки при реальному використанні коштів, тобто, перевести в готівку їх або сплативши за їх допомогою покупку. Крім того більшість банків випускає кредитні картки з пільговим періодом або іншими бонусними програмами. Ще під час використання кредитних коштів на картці ліміт регулярно оновлюється на суму погашеного боргу.

article466В результаті кредитні картки з пільговим періодом кредитування дозволяють власнику користуватися безкоштовно грошима банку в установлений період, який часто дорівнює 55 діб. Наприклад, якщо позичальник скористався позиковими грошима, зняв їх з пластикової кредитки, а потім погасив свою заборгованість протягом пільгового періоду, то з нього банк не буде стягувати відсоток за користування даним кредитом. Для багатьох це зручно. Адже в підсумку якщо вчасно погасити заборгованість, то виходить, що банк надав безвідсотковий кредит.

Однак зважившись оформити кредитні картки з пільговим періодом кредитування, слід пам’ятати, що у разі не погашення позики у відведений пільговий період банки стягне з кредитора відсотки, починаючи з моменту утворення боргу. Крім того під час оформлення кредитки з так званим grace-періодом банки можуть деякі умови приховати або написати їх в договорі дуже дрібним шрифтом.

Так дуже часто реклама банку обумовлює максимально можливий період надання пільг, а в договорі банк прописує мінімальний термін, причому клієнту банку завідомо не говорять про події зміні в термінах.

Крім того підписуючи договір при отриманні кредитних карт з пільговим періодом кредитування слід пам’ятати що останнім часом існує кілька варіантів розрахунків самого пільгового періоду. Так, у деяких банків період може починатися з наступного дня після звітної дати, і в цьому випадку він найчастіше дорівнює 21 дню, в деяких випадках він може бути продовжений до 30 днів. У свою чергу звітною датою прийнято називати перше число місяця, який слідує за тим, протягом якого і було вироблено зняття грошових коштів з кредитного рахунку.

У результаті протягом цього періоду позичальник може користуватися грошима без зобов’язання сплати будь-яких відсотків. Тобто якщо клієнт банку здійснив покупку, розплатившись кредиткою, 15 числа, наприклад січня, то у відповідність цього методу йому необхідно повернути борг не пізніше 20 лютого, в іншому випадку він буде змушений заплатити фінустанові за надану послугу.

Виходячи з другого способу розрахунку, то процес розрахунку починається безпосередньо в данину зняття грошей із кредитного рахунку. В результаті якщо позичальник і фінустанова підписали договір, у якому обмовляється пільговий період терміном не більше 60 днів, то позичальнику необхідно протягом 2 місяців повернути гроші в банк.

Однак для кожної наступної операції по кредитній карті буде встановлюватися новий термін безкоштовного погашення, і це як правило дуже зручно для позичальника. Однак слід пам’ятати, що такі кредити слід неодмінно гасити під час пільгового періоду, адже процентні ставки за даними позиками на порядок вище середніх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?