Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитні капкани

Кредитна карта іноді може стати хорошим помічником. Часто гроші простіше позичити у банку ніж у друзів, тим більше враховуючи, що в пільговий період позика по карті дійсно безпроцентна. Але позичальникові варто пам’ятати, що кредитною карткою потрібно користуватися дуже акуратно, щоб не загнати себе в боргову яму.
Більшість банків, в яких можна оформити кредитні картки, пропонують скористатися пільговим періодом. У цей термін позичальник може безкоштовно користуватися взятими в борг коштами.
У ПриватБанку , банку Credit Agricole , БМ Банку , ОТП Банку , Дельта Банку , Банку Російський Стандарт грейс-період становить 55 днів, у ВТБ Банку – 45 днів, в Євробанк – 40 днів. Правда, майже кожен банк виставляє обмеження по безкоштовному обслуговуванню.
У рекламних проспектах банків вказується максимальний пільговий період. Але майже скрізь є приписка, на яку варто звернути особливу увагу. kreditka_268x300.jpg.aspxТак пільговий період становить, наприклад, 55 днів, але за умови погашення кредиту до 25 числа наступного місяця.
Розглянемо на прикладі. Якщо покупка здійснена 1 вересня, то щоб не нараховувалися відсотки потрібно її погасити 25 жовтня.
У цьому випадку безкоштовно можна користуватися грошима банку рівно 55 днів. Але якщо покупка зроблена 5ого вересня, то грейс-період складе 50 днів, так як платіж необхідно здійснити все одно 25 жовтня.
У пільговому періоді криється ще один виверт банку. Якщо хоч на один день прострочити платіж, банк почне не тільки нараховувати відсотки за позикою, а й виставить штраф. При цьому штрафи за кредитними картками у банках дуже суворі. Найчастіше банк нараховує пеню в розмірі 1-5% на суму заборгованості за кожний день прострочення.
Але є і більш жорсткі методи. Так в ПриватБанку за день прострочення по кредитній карті нараховують штраф 50 грн., Якщо позичальник не погасив заборгованість і через 30 днів, сума штрафу підвищується до 500 грн.
Також варто дуже уважно звертати увагу на ставки по кредитних картах. Банки часто рекламують тільки процентні ставки за кредиткою, які досягають максимум до 20% річних. Але, часто основна переплата по кредитній карті «ховається» в комісіях, про які банки найчастіше замовчують.
Деякі банки беруть плату за випуск карти. Вартість картки становить 20-100 грн. для карт середнього сегмента, і 500-1000 для преміум пластику. При цьому найчастіше для елітних карток ще існує щомісячна плата за обслуговування в розмірі 5-20 грн.
Не варто забувати і про те, що «кредиткою» дешевше розплачуватися у торговельно-роздрібної мережі. У цьому випадку банк не бере комісію за проведену транзакцію. А ось за переведення в готівку грошей в банкоматі доведеться заплатити комісію 2-4% від суми. Така ж комісія береться деякими банками при здійсненні покупок в інтернеті.

Топ-5 найбільш дешевих кредитних карт

Банк
Ефективна ставка,% річних
Процентна ставка, грн.
Пільговий період, днів
Комісія за зняття в банкоматі банку емітента, грн.

Credit Agricole
40,28
34
55
3

БМ Банк
41,45
34,99
55
3,5

Євробанк
43,38
36
40
3

ВТБ Банк
45,54
40
45
3

Укрсоцбанк
46,86
38
45
3,5

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?