Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитні канікули: як ними скористатися з вигодою

Про те, що можна взяти кредит на різні потреби, в тому числі і для покупки житла або автомобіля, знає багато хто. Але не всі знають, як вчинити, якщо виникають складні обставини з виплатою боргу. Інформацією про те, що по кредиту можна взяти відстрочку володіють небагато. Однак така послуга існує і більш того, широко надається банками. Адже кредитори згодні йти на різні умови для того, щоб позичальник виконував справно свої боргові зобов’язання і у нього не виникало прострочень платежів по кредиту. Для цього банками надаються «кредитні канікули».

clip_image002

Хто може скористатись

В основному поважні причини лежать в основі надання кредитних канікул. Це можуть бути: раптова втрата роботи, тяжке захворювання, стихійне лихо, переїзд на нове місце проживання. В таких випадках банки зазвичай вимагають документального підтвердження форс-мажору. Наприклад, у разі втрати роботи, необхідно надати трудову книжку з відміткою про звільнення або довідку з лікарні, завірену комісією, якщо людина раптово важко захворіла.

Зараз список причин, за якими надаються кредитні канікули, значно розширився. Ви можете взяти відстрочку від кредиту, якщо вирушаєте у відпустку або просто захотіли влаштувати собі фінансовий перепочинок.

Деякі банки використовують кредитні канікули, як святкову акцію, наприклад напередодні Нового року.

Якими вони бувають

Варіантів кредитних канікул кілька і кожен з них має і переваги і недоліки.

Повна відстрочка

Такий вид канікул банки надають неохоче і рідко. Для цього повинні бути дуже поважні причини, підтверджені документально. При такому вигляді відстрочки позичальнику дозволяється не платити ні відсотків за кредитом, ні щомісячні платежі. Однак варто знати, що як тільки канікули закінчаться, сума платежів зросте, оскільки не проводиться продовження терміну дії договору.

Послуга ця найчастіше платна. Позичальник повинен буде оплатити певні комісії (у деяких банках це називається «штраф») за оформлення кредитних канікул.

Часткова відстрочка

Це більш популярний і затребуваний вид канікул, який має декілька варіантів.

У першому випадку, позичальник виплачує тільки відсотки по кредиту, при цьому саме тіло позики залишається неоплаченим. Надається така послуга не більше двох разів за весь період погашення боргу з інтервалом не менше півроку. Для цього має пройти більше трьох місяців з моменту отримання позики.

Іншим варіантом є відстрочка виплати частини позики і оплата його в останні місяці. Позичальник може якийсь час взагалі не вносити платежі або просто оплачувати відсотки (за угодою з банком), а весь залишок потім виплачується в останні місяці.

Є ще варіант, при якому клієнт може продовжити термін дії договору і при цьому зменшити самі платежі.

Як оформити

Процедуру оформлення кредитних канікул кожен банк надає індивідуально. Іноді про це прописується відразу в кредитному договорі з покроковою інструкцією. В такому випадку позичальникові буде набагато легше. Він просто зможе діяти згідно з пунктами договору.

Якщо ж такого запису в договорі немає, то механізм надання наступний:

– Ви повинні прийти або подзвонити в банк і пояснити свої труднощі;
– Необхідно зібрати і надати в банк документи, що підтверджують ваше скрутне становище. У кожному банку вони можуть бути різні;
– Подаєте заяву кредитному менеджеру з проханням надання вам кредитних канікул;
– Оформляється новий договір або додаток до «старого» про відкриття для вас такої послуги.

Як бачимо, процес досить простий. І якщо до цього моменту ви були добросовісним позичальником, не мали заборгованостей по виплаті позики, то банки зазвичай йдуть назустріч своїм клієнтам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?