Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитні канікули: що це таке і як їх отримати

Що робити, якщо нема чим платити по кредиту? Таке питання мучить не лише тих, хто необдумано бере в кредит речі, від покупки яких можна і відмовитись. Перед фактом неможливості оплачувати кредит часто опиняються і цілком справні платники, які несподівано опиняються без грошей через втрату роботи і інші причини. Якщо пере позичити гроші у друзів вам не хочеться, так само як і немає бажання накопичувати борги по кредиту, просто ігноруючи щомісячні платежі, тоді потрібно оформляти кредитні канікули.

clip_image002

Якими бувають кредитні канікули

Назва цієї банківської послуги говорить сама за себе – клієнт кредитної установи може отримати на якийсь час кредитні канікули, під час яких він не вноситиме платежі по кредиту. Як правило, така відстрочка надається на короткий термін – не довше трьох місяців. Вважається, що цього цілком достатньо, щоб знайти нову роботу, підробіток, одним словом, вирішити свої фінансові проблеми.

Кредитні канікули можуть надаватися на різних умовах:

– З повною відстрочкою платежів – графік виплат в такому випадку просто «пересувається» – наприклад, на 2 місяці людина отримує кредитні канікули і не вносить на банківський рахунок ні копійки, але потім збільшується час виплати кредиту на ті ж 2 місяці;
– З частковою відстрочкою платежів – відсотки за користування кредитними коштами і раніше доведеться платити банку, а сума основного боргу відкладається «до кращих часів»;
– Перерахунок суми виплат при зміні валюти кредиту – це використовується досить рідко, але така схема також можлива.

Що робити, щоб отримати кредитні канікули (покроковий алгоритм)

Якщо у позичальника немає грошей на виплату кредиту, тоді слід зробити наступне:

1. Звернутись в банк і повідомити про неможливість своєчасно вносити платежі за позикою.
2. Надати документи, які підтверджують тимчасове тяжке матеріальне становище – копія трудової книжки, копія наказу про звільнення, довідка про проходження дорогого лікування тощо.
3. Разом з менеджером кредитного відділу банку слід вибрати оптимальний варіант кредитних канікул. Не варто соромитись просити зробити всі розрахунки – який з варіантів виявиться вигідніше безпосередньо в вашому випадку.
4. Потім потрібно написати заяву на ім’я керуючого банком з проханням надати відстрочку по кредиту.
5. У разі прийняття позитивного рішення слід ще раз прийти у відділення банку, щоб підписати новий графік платежів.

В яких випадках банк відмовляє в наданні кредитних канікул

Банки не дуже люблять відстрочки по платежам. Уже хоча б тому, що прогнозований прибуток у такому випадку може бути менше. Але якщо вибирати між «кредит взагалі не буде погашатись» і «кредит буде виплачений з відстрочкою платежів», то, звичайно, другий варіант набагато привабливіший. А тому при наявності вагомих обставин (втрата роботи та інше) отримати кредитні канікули не складе труднощів.

Правда, є випадки, коли банк може і відмовити у наданні відстрочки:

– Якщо кредит оформлявся менш 3 місяців тому;
– Якщо позичальник раніше допускав несвоєчасне внесення чергових платежів.

Переваги кредитних канікул

1. Якщо оформити кредитні канікули, то протягом одного-трьох місяців можна відпочити від виплат по кредиту. І за цей же час вирішити свої фінансові проблеми – знайти нову роботу, підробіток, стабілізувати матеріальне становище, якщо були разові фінансові вкладення (потрібні були гроші на операцію, ремонт потрапив у ДТП авто та інше).
2. Під час кредитних канікул не нараховуються штрафні санкції. Тобто борг по карті не росте, навіть не дивлячись на відсутність щомісячних платежів.
3. Кредитна історія не буде зіпсована, якщо позичальник у складній фінансовій ситуації не перестав виплачувати займ, а оформив відстрочку платежів.

Недоліки кредитних канікул

Відстрочка платежів не вирішує всі проблеми позичальника, є у такої послуги банків і недоліки:

1. Виплата кредиту розтягується на більш тривалий час – якщо канікули були оформлені на 3 місяці, то настільки ж збільшується час кредитування. Є інший варіант: перераховується сума виплат по кредиту. Тобто загальна сума платежів основного боргу за час відстрочки ділитися на кількість місяців, що залишилась. І щомісяця необхідно буде платити банку більшу суму.
2. Кредитні канікули поширюються, як правило, на основний борг за позикою, тоді як відсотки за обслуговування кредиту як і раніше потрібно платити банку.
3. Не кожен банк погоджується на оформлення кредитних канікул. До того ж, за таку послугу банк може стягувати комісійну плату. А це вже додаткові витрати.

Є ще один мінус відстрочки – вона розслаблює позичальника. Начебто борг по кредиту є, але можна відпочити і тимчасово зменшити свої витрати. Деяким потім складніше дисциплінувати себе і знову почати своєчасно вносити щомісячні платежі по кредиту. І все ж, якщо грошей на погашення позики немає, то краще спробувати оформити кредитні канікули, ніж ховатись від банку і не вносити ніякі платежі. Штрафні санкції, застосовані банком, ситуацію вже точно не покращать. Оскільки в перспективі справа може бути навіть передана колекторам. А це загрожує судовими розглядами і ще більшими боргами. Висновок один: немає грошей платити по кредиту – потрібно терміново домовлятись з банком. І кредитні канікули – один з кращих варіантів вирішення ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?