Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитне навантаження. Як розрахувати, щоб було не в тягар?

Якщо для придбання бажаної речі власних коштів виявляється недостатньо, доводитися оформляти позику. Щоб щомісячні платежі не стали помітним збитком для вашого бюджету, потрібно правильно розрахувати кредитне навантаження.
Вважається, що платіж по кредиту не повинен перевищувати 30% від вашого щомісячного доходу. Але якщо позика оформляється на кілька місяців, можна трохи затягнути пояс.

Погашати кредит можна одним із двох способів: за класичною схемою (відсотки нараховуються на залишок боргу) або за ануїтетної схемою (оплата здійснюється рівними частинами, відсотки нараховуються на всю суму боргу). У першому випадку початковий платіж буде максимальним, і з плином часу буде зменшуватися. У другому – всі платежі будуть рівними.
Для того щоб підрахувати оптимальну кредитне навантаження, не потрібно звертатися до менеджера в банк або телефонувати на гарячу лінію. Досить озброїться калькулятором і уважно вдивитися в наступну формулу:

formula_kredita_650x118.jpg.aspx

Зробимо пробний прорахунок для середньостатистичного жителя України. За даними Держкомстату середня заробітна плата в нашій країні в липні цього року склала 3429 гривень. Припустимо, що середньостатистичний громадянин України вирішив придбати смартфон торгової марки HTC, вартістю 4280 гривень. Перед тим, як зробити покупку, він відвідав рубрику «Споживчі кредити» .

Там він дізнався, що найнижча ефективна ставка сьогодні становить 25%. Що ж, цих даних йому досить, щоб взятися за розрахунок:

4280 / (0,3 × 3429 – (25% / 100%) / 12 міс. × 4280) = 4,5 = 5 місяців

Якщо банк запропонує вам класичну схему кредитування, то перший щомісячний платіж за цим кредитом складе 945 гривень, а останній – 874 гривень. У випадку класичної схеми щомісячний платіж буде фіксованим – 910 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?