Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитна спілка дає гроші напрокат

Кредитна спілка (КС) не є комерційною організацією. Його основне завдання – не отримання прибутку, а фінансова допомога особам, які перебувають у даному кредитному союзі. Його учасниками виступають, як правило, люди, об’єднані по якому-небудь соціальним принципом. Так, наприклад, членами КС можуть бути співробітники одного підприємства, мешканці одного будинку або району, люди однієї професії, з загальним хоббі і так далі.

Кредитні спілки мають досить просту схему діяльності. Одні учасники КС роблять вклади , отримуючи при цьому відсотки, а інші – беруть "гроші напрокат", тобто позики , на які також встановлена ​​певна процентна ставка. Кошти, видані на кредитній основі – це не що інше як кошти, вкладені в КС іншими його членами. Відсотки по кредиту, які виплачують позичальники – учасники кредитної спілки, розподіляються на виплату відсотків по депозитних рахунках.

Таким чином, виходить свого роду фінансова взаємодопомога. Одні члени вкладають і зберігають свої кошти, отримуючи при цьому непогані відсотки, а інші – користуються цими засобами з подальшою виплатою разом з відсотками. Не дивно, що такі некомерційні фінансові організації як кредитні спілки є вельми популярними і привертають все більше людей.money-icon

Які послуги надає кредитна спілка?

Як вже було сказано вище, основна діяльність спілок – ощадно-ощадна. Але крім цього, частину коштів організації може бути виділена для спільного використання з метою соціальної підтримки та розвитку членів кредитної спілки. Так, наприклад, частина заощаджень може бути використана на вирішення житлових проблем, освітніх або медичних питань та інших.

Всі учасники КС або роблять досить вигідні вклади або одержують гроші напрокат на цілком прийнятних умовах. Позики можна отримати на різні потреби, включаючи освіту, лікування, покупка нерухомості, будівництво житла, відпочинок, придбання меблів, побутової техніки і так далі. Для цього не потрібно збирати цілу кіпу довідок і документів, шукати поручителів, простоювати в чергах і чекати вердикт, чи буде виданий кредит чи ні. Якщо порівнювати з банком, то отримати позику в кредитній спілці набагато простіше, тут більш м’які умови.

Чим відрізняється кредитний союз від банків?

Вже було зазначено, що кредитна спілка – це неприбуткова альтернатива банкам та іншим мікрофінансових установ . Відповідно, вони мають свої відмінності, головними з яких є:

• Головна функція – не прибуток, а фінансова і соціальна взаємодопомога.
• Членами кредитних спілок не можуть бути випадкові особи. Вступити в них можуть люди певної спільності. Звичайно, члени «зі сторони» також можуть бути, але тільки якщо вони будуть мати поручительство або рекомендації від тих, хто вже перебуває в кредитній спілці.
• Відсотки за позиками, що отримуються від позичальників, розподіляються на нарахування відсотків за вкладами і формування фондів соціальної підтримки членів союзу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?