Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитна спілка: чи є гарантії

Кредитні спілки у багатьох людей викликають недовіру. Адже депозити, відсоткові ставки за якими досягають 27% річних, не захищені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Чи можна сподіватися на більший прибуток, не турбуючись при цьому про свої заощадження.
Виявилося, що деякі кредитні спілки страхують кошти своїх вкладників від можливих втрат Але така практика – велика рідкість. Найчастіше кредитні спілки акцентують увагу майбутніх членів на резервному капіталі.

«Щоб забезпечити повернення депозитів, кредитні спілки-члени ВАКС (Всеукраїнській асоціації кредитних спілок) активно формують резервний капітал. Зокрема, за підсумками III кварталу 2013 кредитні спілки-члени ВАКС власним капіталом покривають кожну другу гривню вкладу, – стверджує Президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок Вікторія Волковська.
– За підсумками 9 місяців 2013 р. капітал кредитних спілок-членів ВАКС виріс на 28,5 млн. грн і станом на 01.10.2013 р. склав 296,2 млн. грн., це на 12,2% більше порівняно з аналогічним періодом 2012 ».

Але слів про великий резервному капіталі та надійності кредитної спілки недостатньо. Щоб дізнатися, що собою представляє кредитний союз, потрібно поцікавитися його репутацією, подивитися фінансову звітність, знайти в Державний реєстрі фінансових установ, подивитися, чи входить союз у профільну асоціацію і навіть відвідати одне із зібрань.
Про те, як не помилитися з внеском у кредитну спілку.

kredit_dogovor_500x359.jpg.aspx

Насамперед, хочу звернути увагу – щоб стати вкладником кредитної спілки, спочатку потрібно стати її членом.
Вибираючи кредитну спілку, раджу:
1. Упевнитися, що Ви прийшли саме в кредитну спілку. Для цього подивіться на документи і переконайтеся, що всі вони діючі.
На видному місці (!) В офісі кредитної спілки повинні бути розміщені Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, свідоцтво про внесення до Державного реєстру фінансових установ. До речі, перевірити, чи входить спілка до такого реєстру можна і варто на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринку фінансових послуг ( http://nfp.gov.ua ), в розділі «Комплексна інформаційна система».
У всіх документа повинно бути вказано: «Кредитна спілка____________». Зверніть увагу! Ні ПП, ні ТОВ, ні інша форма власності! Тільки: «кредитна спілка»!
2. Попросити, щоб Вам показали затверджену аудитором фінансову звітність спілки за попередній рік (або передостанній, оскільки, наприклад, зараз союзи тільки готують свої фінансові звіти 2013). Зверніть увагу на обсяг депозитів і розмір резервного капіталу. Якщо в спілці Вам відмовили надати фінансову звітність, навіть не сумнівайтеся – йдіть звідти разом зі своїми коштами.
3. Поцікавитися репутацією спілки у знайомих, друзів або самих членів.
4. Подивіться, чи входить спілка до складу профільної асоціації, адже на сьогодні тільки трохи більше 280 спілок члени професійних об’єднань, тоді як на ринку, за останніми даними Нацкомфінпослуг, працює 628 КС.
5. Якщо вибирати саме зараз, то можна сходити на загальні збори спілки, оскільки кредитні спілки найчастіше проводять їх з січня по травень кожного року.
А ще я раджу подивитися по документах або запитати у співробітників, скільки часу спілка працює. Кредитні спілки, які пережили кризу 2008-2009 років не тільки продовжують триматися на ринку, але і покращують свої фінансові показники, заслуговують довіри.
Також варто порівняти процентні ставки по депозитах. Я раджу вибирати середню по конкретному регіону, оскільки, як показує практика, надто щедрі обіцянки можуть так і не збутися. І чим вище депозитна ставка, тим більше ризикує вкладник. Це потрібно добре усвідомлювати, перш ніж довіряти свої накопичення будь-якій фінансовій установі.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?