Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитна політика комерційного банку

Політика кредитування кожного окремого банку є його візитною карткою, відображенням його внутрішнього кредо, яке в свою чергу визначає весь стиль роботи банку. Політика кредитування підпорядковується вже встановленим, строго регламентованим нормам. Це свого роду інструкція із застосування. У кредитної політики банку є свої цілі і завдання. До цілей політики можна віднести грамотне розміщення пасивів, для отримання високих доходів. До них відносяться і внески з депозитами. Пасиви можна розмістити в кредитні послуги, при цьому потрібно підтримувати високий рівень якості кредитного банківського портфеля. Чим вище рівень проблемних кредитів у банку, тим нижче якість портфеля. Проблемним кредитом вважається той, за яким у позичальника є прострочені платежі, велика заборгованість, якщо позичальник навмисно ухиляється від погашення кредиту.

Якщо кредит якісний, тобто позичальник не має заборгованостей і в строк виконує зобов’язання за кредитним договором. У такому випадку і рівень кредитного портфеля банку високий.

Щоб залишатися на плаву і бути ліквідним банком, йому потрібно вміти знаходити золоту середину між рентабельністю та ризиками.

У процесі розробки кредитної політики це вміння як раз і проявляється в повній мірі. Грамотна політика банку та, при якій кредитна організація може дозволити собі ризикувати, маючи при цьому високий дохід.

Кредитну політику розробляє керівництво вищої ланки банку, – це правління або рада директорів. Після її затвердження документ спускають вниз для його практичного застосування, тобто впровадження банком цієї політики в банківські продукти.

Якщо банк має декілька філій, для нього дуже важливо розробити єдину систему правил і дій для злагодженої роботи у видах надаваних послуг, kreditnaya_politika_kommercheskogo_banka-300x226надання повноважень представникам різних рівнів робіт банку.

Кредитна політика повинна мати обов’язковий зміст. Перш за все це відноситься до виставлення вимог до потенційних клієнтів банку, виступаючим позичальниками. Вимоги до позичальника пред’являються до того, як банком винесено рішення про видачу кредиту, щоб позичальник ясно уявляв собі, на що він йде, укладаючи договір з банком. Вимоги можуть стосуватися предмета застави, обмовляються різні варіанти і пропозиції з боку позичальника. Вимоги повинні включати в себе елементи цінової політики, розмір процентної ставки, комісійні, зміни ставки залежно від економічної ситуації.

Кредитна політика банку може лімітувати суми кредитування позичальника. Прагнення нарощувати кредитний портфель, уникаючи при цьому непотрібного ризику – право будь-якого банку.

Кредитною політикою повинні передбачатися вимоги до персоналу щодо спостереження за кредитом та відстеження заборгованості, насамперед для того, щоб вчасно оцінити ступінь ризику і відома його до мінімуму.

Незважаючи на те, що кредитна політика розробляється кожним банком окремо, для неї існує ряд вимог, яким вона зобов’язана відповідати. Перш за все, це стосується відповідності ринковій ситуації. Мінливість економіки повинна бути забезпечена гнучкістю кредитної політики. Постійна розробка дій і заходів у різних, навіть полярних один одному, ситуацій повинні мати один результат – мінімальний ризик при максимальному доході. Як мінімум раз на рік проводиться оновлення кредитної політики. Причому робиться це за допомогою співробітників усіх рівнів банку. Топ-менеджмент не має досвіду щоденного спілкування з рядовим клієнтом, – це єпархія консультантів і кредитних інспекторів. А їх пропозиції зможуть бути дуже корисними при розробці нових банківських продуктів, що дозволить знайти банку свіжість у стосунках з клієнтами.

Кредитна політика банку повинна йти в ногу з чинним законодавством країни і прагнути до загального курсу в економічному розвитку держави. Банку, при розподілі кредитних ресурсів, потрібно враховувати наступне: вимоги ЦБ і законодавства РФ; кредитну етику банку; розроблені заходи по зменшенню ризиків.

Різниця кредитної політики комерційних банків пояснюється особливостями методів роботи конкретного банку.

Кредитна політика банку – це свого роду актив його фінансової структури. І як цей актив веде себе по відношенню до ризиків, визначається потенціал його успішності і рентабельності відповідно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?