Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитна лінія

Серед різноманіття варіантів кредитування, пропонованих банками, окремої уваги заслуговують кредитні лінії, які, на відміну від єдино разової видачі позики, орієнтовані на довготривалу співпрацю та надання тієї чи іншої грошової суми частинами.

Як правило, цей спосіб користується попитом серед приватних підприємців, які не можуть точно спрогнозувати, коли конкретно виникне потреба в отриманні позики.

Слід зазначити, що кредитна лінія має певний ліміт, тобто банк зобов’язується надавати позичальнику грошові кошти протягом обумовленого періоду, при цьому розмір кожного кредиту не повинен перевищувати конкретну суму.

При цьому виплати по кредитах повинні проводитись в рамках терміна, встановленого договором, а отримані фінансові ресурси повинні бути використані відповідно до їх цільового призначення.

cf29c5da72ee988d413328292ca992abПо суті, надання кредитних ліній є взаємовигідним варіантом співпраці для обох сторін, оскільки банк і позичальник встановлюють обмеження одне для одного, що дозволяє клієнтам отримувати потрібні кошти і повертати їх у фіксований період, а кредитору мінімізувати ризики неповернення позики.

Особливості різних видів кредитних ліній

Приймаючи рішення про укладення договору кредитної лінії, має сенс детально вивчити специфіку кожного з видів подібного кредитування, – це дозволить підібрати оптимальну програму відповідно до індивідуальних вимог:

– Не відновлювана лінія – відрізняється наявністю обмеження на кількістю разів отримання позики, при цьому відсоток не нараховується до моменту взяття позики.

– Револьверна кредитна лінія – припускає багаторазову видачу грошей в заздалегідь встановлених межах, а також допускає повторне запозичення в рамках дії договору.

– Онкольна лінія – схема кредитування, що дозволяє заповнювати кредитний ліміт по мірі погашення позичальником заборгованості.

– Рамкова кредитна лінія – єдина угода між кредитором і позичальником, яка укладається з метою оплати декількох пов’язаних рахунків під час реалізації певного проекту.

– Контокоррентна лінія – при відкритті такої лінії банком відкривається спеціальний рахунок (активно-пасивний), з якого вилучаються і куди надходять кошти після повернення кредиту.

Відмінною особливістю даної схеми є можливість оплачувати відсотки тільки за той період, коли позика реально використовується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?