Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитна карта, як споживчий кредит

В українському банківському секторі з’явився новий тренд. Тепер оформити кредит на товар можна, просто розрахувавшись в магазині своєї кредитною карткою. Йдеться про так зване розстрочення.
ПриватБанк пропонує послугу «Оплата частинами», яка відкривається на кредитній карті «Універсальна». Для того щоб скористатися цим сервісом, потрібно дізнатися у оператора суму доступного ліміту, вибрати товар в магазині-партнері, надати на касі кредитну карту і повідомити касиру, що хочете оформити покупку «Оплати частинами» і назвати кількість платежів (до 25). Після цього кожні 30 днів на карту потрібно буде вносити суму щомісячного платежу.
Платіж по розстрочці не підсумовується з мінімальним щомісячним платежем. Як стверджують у банку, потрібно буде просто стежити за тим, щоб на карті була достатня сума. Вона буде зніматися автоматично. При оплаті розстрочки кредитними коштами стягується комісія в розмірі 4%, якщо використовуєте свої кошти (адже на цій карті можна зберігати свої гроші під 10% річних) – комісія стягуватися не буде.

«Ідея послуги« Оплати частинами з’явилася у нас багато років тому. Зараз їй вже більше 7 років. Ми керувалися досвідом Ізраїлю і Туреччини, де послуга оплати товару частинами дуже розвинена: коли клієнт збирається розплачуватися за товар, його завжди запитують, сплатить він всю суму, або її потрібно розбити на платежі, – розповідає керівник бізнесу обслуговування торгових підприємств ПриватБанку і «батько» послуги «Оплата частинами» Роман Негінський.
Впровадити цю послугу сім років тому не вийшло, тому що для успіху потрібна була якась критична маса кредитних карт. Адже раніше розплатитися в магазині кредитною карткою могли 10-12% клієнтів, зараз – більше 50%. Сьогодні більше 12 млн. клієнтів є держателями наших кредитних карт. Стався той критичний перелом, який дозволив успішно впровадити новий сервіс ».
Подібну послугу пропонує і Альфа-Банк . Так, наприклад, по карті «Gold Максимум» можна оформити «моментальні розстрочку» на товар в мережі магазинів «Фокстрот» і «Ельдорадо». Розстрочку можна оформити на строк до 36 місяців під 0,01% річних. Існують також щомісячні комісії, які залежать від товару, що купується і терміну кредитування.

alfa_karta_kredit_600x477.jpg.aspx

Сума кредиту автоматично блокується на карті. А до суми щомісячного мінімального платежу по карті додається ще й сума платежу по розстрочці. Таким чином, позичальник буде одночасно, і в той же час окремо гасити і кредитку і розстрочку.
ПУМБ пропонує власникам картки «раціо» послугу оформлення покупки «У розстрочку». Скористатися сервісом можна в будь-якому магазині, де є в наявності POS-термінал. Але покупка повинна бути здійснена на суму не менше 500 гривень. Як і у випадку Альфа-Банку, мінімальні щомісячний платіж і платіж по розстрочці сумуються. Розстрочка оформляється під 15% річних.
Кредитні картки з можливістю оформлення розстрочки або оплати товару частинами впроваджуються банками для того, щоб зробити споживче кредитування більш швидким і доступним для клієнта.

«Зараз активно починає розвинутися онлайн-кредитування. Цей ринок ще не розвинений в повному обсязі. Тому, я вважаю, що в найближчі 1-2 роки ми будемо активно розвиватися в цьому напрямку. Також, цільовий кредит буде поступово ставати менш затребуваним.
Оскільки умови по кредитних картах стають все більш цікавими, з’являються технологічні пропозиції на кредитних картах: довгі грейс періоди, – розстрочки або оплати частинами товару на карті на довгий період ».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?