Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит з поганою кредитною історією, як отримати.

З кожним днем збільшується кількість бажаючих взяти кредит у банку. Люди звертаються за позикою з різних причин, часто не підозрюючи, що їх бажання не завжди може здійснитись. Статистиками відзначено, що близько тридцяти відсотків людей що звернулись за кредитом, отримують відмову від банку. Причин у відмові видати позику може бути багато і кожен банк підходить до цього питання індивідуально. Але є одна умова, яка пред’являється до позичальників майже всіма фінансовими установами. Це наявність позитивної кредитної історії. Перед її володарем відкриті двері практично всіх банків.

clip_image001

Але бувають ситуації, коли кредитна історія може бути «зіпсована». Це може трапитися як з вини позичальника, так і з вини банку. Але в обох випадках виправляти ситуацію доведеться самому позичальникові.

Погана кредитна історія: що це означає?

Причиною занесення в чорний список може стати прострочена заборгованість позичальника. Термін прострочення зазвичай кожен банк встановлює індивідуально. Багато згодні почекати повернення грошей навіть цілий місяць, але більшість банків вже після трьох днів прострочення заносить позичальника в список боржників.

Також в статус «небажаний позичальник» можна потрапити з наступних причин:

– Всі ці дані про вас заносяться в Подача неправдивих відомостей про особисті дані;

– Відвідування фінансової установи в нетверезому вигляді;

– Неадекватна поведінка (скандал, дебош) при подачі заяви на кредит.

програму менеджером банку, тому при оформленні заявки необхідно приділити увагу своїй поведінці й зовнішньому вигляду.

Помилка банкірів (або як вони це називають – людський фактор) також може зіпсувати кредитну історію. Менеджери нерідко припускаються помилок при заповненні анкети клієнта.

Затримки при переказах коштів також часто трапляються. Наприклад, клієнт перевів щомісячний платіж на рахунок банку в останній день місяця, а гроші надійшли тільки через кілька днів (особливо, якщо випадають вихідні). В результаті у позичальника виникає прострочення в 2-3 дня, про яке він нічого не знає. Не всі банківські клерки сумлінно перевіряють таку ситуацію, і в результаті позичальник виявляється в статусі «недобросовісних» з вини банку.

Всі ці причини є вагомими для банку і він легко може відмовити вам у наданні позики. Але це зовсім не означає, що, маючи погану кредитну історію, кредит отримати неможливо. Потрібно докласти кілька зусиль і по-можливості виправити кредитну історію і отримати кредит.

Як це зробити

Якщо заборгованість по виплаті у вас виникла з поважних причин, наприклад, раптова важка хвороба, під час якої ви тривалий час перебували в лікарні або затримка у закордонному відрядженні на момент виплати, вам слід надати відповідні підтверджуючі довідки.

Також можна спробувати довести нинішню платоспроможність. Для цього підійдуть відомості з податкової декларації, регулярна оплата комунальних платежів, наявність постійної добре оплачуваної роботи.

Якщо борг у банку виявився значним і ви не маєте можливості погасити його відразу, спробуйте скористатись послугою реструктуризації боргу. Для цього можна звернутись в «рідний» банк. Це хоч і маленький, але все шанс, щоб виправити кредитну історію. При наступних регулярних виплатах ваша справа буде переглянуто і кредитна історія почне «оновлюватися» в кращу сторону.

Ще однією можливістю для виправлення кредитної історії є подача заяви в Бюро Кредитних історій про внесення змін до інформації про Вас. Якщо вона виявиться помилковою, то при наданні підтверджуючих документів або в судовому порядку помилки будуть виправлені і ваша репутація відновлена.

На крайній випадок можна видалити кредитну історію повністю (позичальник має на це повне право). Як кажуть: немає відомостей – немає проблем. Однак позичальник без кредитної історії також є небажаним для банку.

Можна взяти мікропозику в будь-якої кредитної організації, що здійснює такі послуги. Зазвичай такі установи згодні видати не надто великі суми клієнтам навіть з поганою кредитною історією. Погашати цей борг слід регулярно, без прострочень.

Експрес кредит також може виручити в ситуації, що склалась. Зазвичай він видається моментально (протягом 10-15 хвилин). Часто банки ігнорують можливістю перевірки кредитних історій клієнта і видають позику тільки на підставі наданих документів. Але слід врахувати, що умови по таких позиках можуть бути важкими: підвищена процентна ставка, короткий термін кредиту і т.д.

Взяти в кредит невелику побутову техніку можна практично в будь-якому магазині і виплачувати його без затримок.

Все це допоможе вам оновити свою кредитну історію, звичайно ж, за умови регулярного погашення боргу. І тоді ви з чистою совістю можете звертатися в банк за наданням кредиту в потрібному обсязі.

Але найдієвішим для банку є надання вами забезпечення або фінансового поручителя. В якості застави ви можете запропонувати наявну у вас нерухомість або транспортний засіб, будь-яку дорогу відео і фотоапаратуру, цінні папери і т.д.

Наявність поручителя також може допомогти отримати позику, проте він повинен відповідати всім вимогам банку:

– Мати постійне місце роботи;

– Бути платоспроможним (про що підтвердити відповідними документами);

– Бути власником позитивної кредитної історії;

– Мати вік не старші 60 років (у деяких банках – 70 років).

Щоб отримати кредит без зволікань, краще не допускати наявності поганої кредитної історії. Для цього буде потрібно своєчасно виплачувати існуючі борги. А якщо трапився форс-мажор (втрата роботи, хвороба тощо) своєчасно повідомляйте про це банку і шукайте шляхи виходу з ситуації, що склалася. Добропорядне виконання своїх зобов’язань – це гарантія отримання кредитів без проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?