Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит з 18 років готівкою: де його можна отримати?

«Стандартний» позичальник середнього віку з солідним трудовим стажем і стабільним сімейним і матеріальним становищем може без праці взяти кредит у банку.

Але позичальникам з нестандартними умовами домогтися позитивного рішення за заявкою не так просто: банки неохоче беруть на себе підвищені ризики і видають кредити позичальникам не з 21, а з 18 років.

Звичайно, банки можна зрозуміти: в 18 років людина найчастіше ще не має стабільного доходу, адже навчання у ВУЗі займає практично весь час студента. Забезпечення за таким кредитом теж, найчастіше, бути не може. Але що ж все-таки робити студентам, які мають потребу в кредиті, а також і можливість його виплачувати?

Які банки видають кредити з 18 років

Список подібних кредитних організацій обмежений. Більшість установ працюють тільки з позичальниками, яким виповнився 21 рік (а в деяких випадках і більше). Проте можна звернуть в Приватбанк, банк Михайлівський, Ренесанс банк.

Це обмеження пов’язане з тим, що в першу чергу забезпечує виплату кредиту наявність стабільного і досить високого доходу, тобто постійної роботи. Тому однією з обов’язкових вимог завжди є певний трудовий стаж – він залежить від суми та інших базових умов кредиту. Оформити кредит студенту з 18 років без роботи буде дуже непросто.


Крім звичайних кредитів, є сенс звернутися в банки, що видають пластикові картки з 18 років – умови їх отримання максимально прості. Деякі банки навіть розсилають неактивований картки поштою всім відповідним за віком та іншими параметрами особам. Мінус подібного рішення – вкрай висока процентна ставка і необхідність для активації надати довідку з місця роботи.

Кредитні карти практично будь-якому звернувся видають банки Приватбанк, Платинум, Ренесанс, Російський стандарт,  і деякі інші. Умови кредитова будуть приблизно однаковими:

  • безліч додаткових комісій, які значно підвищують вартість обслуговування карти;
  • пільговий період від 30 до 90 днів, протягом якого можна погасити борг по карті без виплати відсотків. Якщо користуватися цією умовою, кредитна карта для студентів з 18 років може бути не менш вигідна, ніж звичайний споживчий кредит;
  • кредитний ліміт визначається індивідуально. Для позичальника молодше 21 року з невеликим офіційним доходом або без нього він часто складає всього 500-1 тис. грн. на першому етапі. Якщо позичальник активно користується карткою і акуратно гасить кредит, ліміт поступово збільшується;
  • процентна ставка від 80% і вище (якщо говорити про реальну ставку – в рекламному оголошенні може бути вказана й інша цифра). На відміну від кредитного ліміту процентна ставка найчастіше не міняється, навіть якщо позичальник додержується фінансової дисципліни.

Ще одна можливість для отримання кредиту, якщо Вам не виповнився 21 рік – кредит в точках продажів. При покупці техніки кредити видаються за гранично спрощеною схемою, тому ймовірність отримати кредит навіть у 18 років дуже велика (хоча багато чого залежить від вартості техніки і банку).

Умови кредитування та вимоги до студентів

Умови кредитування для осіб старше 18 років у різних банках значно різняться, але в більшості кредитних установ пред’являють стандартні вимоги банків до позичальників:

  • трудовий стаж. Банки не кредитують безробітних (крім декількох банків по кредитних картах), тому не менше трьох місяців стажу (а найчастіше – півроку або року) у потенційного позичальника має бути. Підтвердженням буде довідка про доходи від роботодавця і копія трудової книжки;
  • певний рівень доходу. Чим більше сума кредиту, на отримання якого претендує позичальник, тим вище необхідний рівень доходу. Знизити вимоги до доходу може порука фізичних або юридичних осіб – в цьому випадку поручитель бере на себе обов’язок розрахуватися за кредитом, якщо позичальник цього не зробить;
  • громадянство;
  • реєстрація (постійна або тимчасова) в регіоні, де видається кредит.

Отримати кредит працюючому 18-річній людині цілком реально, хоча варто обмовитися, що максимальна сума буде значно нижче наведених вище даних. Банк у кожному конкретному випадку завжди оцінює, яку суму він може надати позичальнику, а вік до 21 року – фактор, що знижує довіру до потенційного позичальника.

У ролі поручителя може виступати будь-яка особа, найчастіше це родич або чоловік (дружина) позичальника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?