Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит від приватної особи

В деяких життєвих ситуаціях кредит від приватної особи є єдиним виходом. Однак сьогодні досить складно знайти надійного приватного кредитора. До того ж перш ніж почати пошуки приватної особи приголосного надати енну суму грошей в заставу слід запам’ятати декілька основних правил, які допоможуть уникнути проблемних ситуацій, тобто не потрапити на гачок кредитних шахраїв.

Отже, перше і найголовніше правило при оформленні кредиту від приватної особи звучить так, не слід нікому давати передоплати, адже кредитори повинні давати гроші, а не брати їх.

У нашій країні можна оформити три види приватної позики

1. готівкою без застави. Сучасні інвестори видають беззаставний позику не часто і як правило під великі відсотки, адже ризики неповернення за ним досить високі.

article4232. під заставу автомобіля. Цей вид кредитування досить поширений, причому відсотки по ньому досить щадні. Але сума кредиту навряд чи перевищить половину вартості транспорту.

3. під заставу нерухомості. Будь-який кредитор з радістю надасть будь-яку суму під заставу нерухомості. Причому, швидше за все і процентна ставка по них буде найнижчою.

Однак не залежно від виду кредит від приватної особи оформляється в наступній послідовності:

  • Обговорення суми кредиту, процентної ставки і заставного майна;
  • Складання договору приватного кредитування;
  • Підписання договору, а також складання розписки і її запевнення у нотаріуса, це необхідно для уникнення можливих проблем і розбіжностей.
  • Отримання позикових коштів, як правило, гроші від кредитора позичальника передаються в момент підписання договору і неодмінно в присутність нотаріуса.

Останнім часом мінімальна ставка на кредит надається приватним особою становить 30% річних. Причому найвищі ставки, причому, іноді їх розмір може становити навіть 60%, нараховуються на позики, не мають забезпечення. Якщо позика видається під заставу автомобіля, то позичальник може розраховувати на 45% річних. Але найвигіднішими приватними позиками все, ж залишаються позики під заставу нерухомості, адже за нею можна гарантовано взяти гроші під 30% річних.

Кредит від приватної особи, порівняно з банківським кредитуванням в даний час має кілька значних переваг. Так слід виділити оперативність отримання позикових коштів, адже найчастіше такий кредит оформляється всього за пару годин, і це з урахуванням часу витраченого на завірення угоди в нотаріуса. Крім того така угода вимагає мінімум документів, адже для оформлення кредиту у приватної особи як правило необхідний тільки паспорт а так само в рідкісних випадках може знадобитися другий документ. Однак якщо позика оформляється під заставу автомобіля або нерухомості то приватний кредитор може попросити представити документи, які підтвердять його право власності на майно.

Недоліками цього кредитування можна назвати високий рівень ризику стати жертвою шахрая. Адже серед кредиторів нерідко крутитися велика кількість шахраїв, охочих нажитися на довірливості чи термінової нужді простих громадян. Тому, як і було сказано раніше не слід робити ніяких передоплат за ще не оформлений займ. Тому якщо з позичальника намагаються витягнути плату за ще не надану послугу, то можна з великою ймовірністю сказати, що це шахрай.

Ще одним недоліком є ​​достатньо висока плата за позикові кошти. Адже іноді процентна ставка за даним кредитуванню може в кілька разів перевищувати відсотки за банківським кредитом. Особливо це актуально для позик без застави. Тому перш ніж підписати договір з кредитором слід уважно і вдумливо прочитати, а краще ще й не один раз, текст договору і не соромитися обговорювати незрозумілі деталі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?