Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит в день звернення – плюси і мінуси термінового кредитування

Розібратися у всьому різноманітті споживчих кредитів не просто. Процентні ставки, умови, документи – піди порівняй, де дешевше … Ще складніша ситуація, коли гроші потрібні терміново. Ось прямо зараз. Тут вже взагалі не до порівнянь, аби знайти потрібну суму!

Не варто гарячкувати і хапатися за перший запропонований варіант! Спочатку дочитайте статтю до кінця, тому що з неї дізнаєтеся, що таке експрес кредит, чим він відрізняється від звичайного кредиту фізичним особам в день звернення і найголовніше – як і де його можна оформити.

Види термінового кредитування

Кредит в день звернення – терміновий вид кредитування. Це означає, що заявки по ним розглядаються банком в найкоротші терміни (від 30 хвилин до декількох годин), а потім також оперативно приймається рішення – видавати кредит чи ні. Всупереч загальній думці, експрес-кредити не видаються на першу вимогу і за одним документом.


Деякі з них, особливо в солідних банках, також вимагають офіційного підтвердження доходів, реєстрації за місцем знаходження банку або його філії, наявності стаціонарних домашнього або робочого телефонів і навіть містять обмеження за віком. Якщо підсумувати вимоги різних банків, вийде приблизно така класифікація кредитів, які можна оформити в день звернення:

 • цільові та нецільові
 • готівкою або карткою;
 • з підтвердженням доходу або без;
 • банківський або небанківський.

Цільові експрес-кредити передбачає отримання кредиту на строго певну мету. Це може бути покупка якоїсь певної речі в роздрібному магазині-посереднику або оформлення кредиту безпосередньо в банку. На сьогоднішній день майже всі великі торгові мережі дозволяють оформити споживчий кредит на покупку товарів, буквально не відходячи від каси.

В цьому випадку готівку ви не отримаєте, банк і посередник пізніше самостійно розрахуються між собою. Ви ж, оформивши договір споживчого кредитування, зі спокійною душею підете додому з потрібною річчю. Плюси цільового експрес-кредитування для вас:

 • швидкість (моментальне заповнення заявки)
 • мінімум необхідних документів (як правило потрібен тільки паспорт)
 • можливість відразу отримати в користування річ.

Мінус один – зате великий: найвищі відсотки серед всіх споживчих кредитів.

Якщо роздрібний магазин переконує вас в тому, що переплата буде дорівнює нулю – не вірте. Швидше за все, тут працює одна з наступних схем:

 • сума відсотків вже включена у вартість товару,
 • банк надає магазину знижку на суму відсотків, за те, що магазин приваблює в банк клієнтів,
 • банк добирає відсутні відсотки за рахунок комісій і платежів.

Нецільової експрес-кредит видається на так звані невідкладні потреби. Його ви можете отримати як в банку, так і в мікрофінансової організації. За відсутність цілі будьте готові заплатити більше відсотків, а суму можливого кредиту і його термін зменшити вдвічі щодо середньоринкових.

Готівка або карта – що вибрати?

Тепер поговоримо про те, в якій формі вигідніше отримувати кредит – готівкою або карткою? І та, і інша форма в наші дні досить широко поширені по всій країні. Що вибрати? Залежить від того, як вам зручніше розраховуватися. Банки можуть видати позику і так, і так. 

Як відбувається оформлення безготівкового експрес-кредиту? На вас оформляється пластикова карта з кредитним лімітом, величина якого визначається у відповідність із зазначеним вами доходом (підтвердження доходу може вимагатись, а може і ні). Кредитний ліміт може бути разовим, тобто обмеженим певною сумою (наприклад, витрачаєте 50 тис., а потім платите за них відсотки), а може бути поновлюваним (витратили 50 тис. , потім 10 тис. повернули і можете витрачати ще 10 тис., додатково виплачуючи відсотки за непогашену частину боргу).

Сума безготівкових експрес-кредитів досить не велика – 10-50 тис. грн. Однак плюс їх використання – наявність пільгового (безвідсоткового) періоду погашення, як правило такий період становить близько 90 днів. За цей час ви можете погасити основну частину боргу НЕ виплачуючи при цьому відсотки, якщо ж ви не встигаєте погасити позику так швидко, то після закінчення зазначеного терміну вам доведеться ще й платити чималі відсотки.

Отже, де ж вигідно брати експрес-кредит?

Грунтуючись на всьому вищесказаному, можна зробити наступні висновки:

 1. Експрес-кредит в банку отримати складніше. Тут ширше перелік необхідних документів і безліч додаткових вимог, яких немає в небанківських фінансових організаціях. Однак експрес-кредит в банку практично ЗАВЖДИ обходиться дешевше. При вдалому збігу обставин банк може видати експрес-кредит на суму до 100 тис. грн. і на термін до 7 (!!!) років.
 2. Небанківські організації – кращий варіант, якщо вам потрібно дійсно терміново взяти кредит. Сума позики буде маленькою, зате такі кредитори без всяких проблем видають кредити безробітним і пенсіонерам, фахівцям і докторам наук, студентам і звичайним клеркам, загалом, всім бажаючим відразу в день звернення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?