Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит в автосалоні і його особливості.

Взяти автомобіль в кредит в автосалоні зручно, але часом дорогувато. У більшості представництв по продажу автомобілів пропонують оформити позику на місці. Це варто робити тільки після того як ви уточніть деякі деталі: які банки партнери у цього салону, які умови кредитування вони пропонують, які страховки потрібно буде сплатити і які додаткові комісії стягуються за оформлення кредиту.

Не скрізь в автосалонах є відділення банків, тому існує ймовірність, що вам все одно доведеться відвідувати кредитна установа окремо. Іноді умови кредитування дозволяють оформити всі документи прямо в салоні без представників банку. Різниця в цих варіантах тільки в тому, що заощаджується час на відвідини банків, а так всі умови абсолютно однакові (процентна ставка, термін кредиту, комісії за видачу позики).

Зовсім недавно на нашому ринку з’явилася нова послуга, коли автосалон через спеціально створену компанію видає кредит, а потім передає його банкам. Але великого поширення така схема ще не отримала.

Багато фахівців пропонують клієнту відразу звертатися в банк, це буде швидше і інформативніше. Час видачі кредиту буде мінімальним.

Якщо ви зважилися брати кредит прямо в автосалоні, обов’язково перегляньте всі пропозиції партнерів, щоб вибрати найбільш підходящий і вигідну. Якщо ви самостійно звертаєтеся в банк, який співпрацює з автосалоном, то умови кредиту будуть абсолютно однакові. Продавці автомобілів прагнуть запропонувати клієнту вигідні привабливі умови кредитування.

Стандартний набір вимог при оформленні позики невеликий: договір застави на автомобіль, страхування машини, договір доручення на реєстрацію автомобіля. Кількість платежів і операцій, як правило, стандартно: комісія за видачу кредиту (деякі банки не беруть), відкриття рахунку для зарахування суми кредиту), держмито за оформлення договору застави, внесення автомобіля до реєстру рухомого майна, плата за розрахунково-касове обслуговування (деякі банки не стягують), страхування автомобіля.

Коли ви будете реєструвати автомобіль, вам доведеться зробити відрахування у пенсійний фонд, заплатити в МРЕВ за автомобільний номер, експертизу, діагностику і т.д., також з вас зажадають оплату транспортного збору строком на 1 рік (сума його залежить від об’єму двигуна в куб. сантиметрах).

Окремо варто поговорити про договір страхування автомобіля. Деякі страхові компанії в боротьбі за клієнта використовують заборонені прийоми (розширюють відповідальність, вносять різні параметри франшизи, різні тарифи). Ви можете клюнути на дешеву страховку, а потім отримати таку ж мізерну виплату. Приділяйте увагу всім деталям, якщо умови занадто м’які, ви можете не розраховувати на повну компенсацію збитків.

Дотриманням правил роботи страхових компаній і банків-партнерів займається Антимонопольний комітет. Перевірка сфери кредитування йде постійно, порушено кримінальні справи стосовно учасників ринку не дотримуються общеустановленные правила. Особливо суворо карають ті банки, які не хочуть працювати відкрито з усіма компаніями, а вибирають лише деяких «своїх» страховиків.

Якщо говорити про недоліки та переваги оформлення кредиту в салоні. З одного боку це вигідно і зручно, ви відразу отримуєте повну інформацію від консультанта в автосалоні, можете надати всі наявні у вас документи, вам підкажуть які ще потрібно зібрати довідки для того, щоб сформувати повний пакет документів. А безпосередньо для оформлення позики вам доведеться звертатися в банк. Якщо ви збираєтеся придбати автомобіль, слідкуйте за акціями, які влаштовують банки спільно зі своїми партнерами, умови кредитування можуть бути дуже вигідні. Робота в зв’язці «банк – автосалон – страхова компанія» вигідна тоді, коли всі партнери працюють чесно і на благо клієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?