Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит у спадок

Успадкувати можна не тільки багатство, а й борги. Що робити, якщо виникла така ситуація, дізнавався.
Будь-яке спадок можна прийняти або відмовитися від нього. Тому, якщо ви знаєте, що борг перед банком ніяк не можна оскаржити, і ви є єдиним спадкоємцем, від заповіданого вам майна можна відмовитися.

«Звичайно, якщо кредит забезпечений заставою, наприклад, машиною і квартирою, а спадкоємець звик ними користуватися, то відмова може істотно вплинути на звичний спосіб життя боржника. Тоді банк зможе задовольнити свої кредиторські вимоги за рахунок спадкової маси або вимоги до держави як правонаступнику в відсутність інших спадкоємців. Неповернена частина боргу буде списана, – розповідає Олег Загнітко, к.ю.н., партнер міжнародної юридичної фірми BEITEN BURKHARD.zaveshanie_580x319.jpg.aspx
– Якщо спадкоємців декілька, вони можуть домовитися між собою про прийом боргу на себе одним або декількома з них, визначити частки повернення. Банк, швидше за все, захоче оформити перехід такого боргу документально – додатково до свідоцтва про право успадкування ».
Якщо спадкоємець знаходиться в скрутному фінансовому становищі, він має ті ж права, що раніше мав заповідач. «Наприклад, спадкоємець – суб’єкт підприємницької діяльності може оголосити себе банкрутом, якщо банк не бажає пом’якшити умови повернення. Такий варіант можливий при спадкуванні за заповітом. Якщо запропонувати банку (або боржнику) нема чого, боржник завжди може не приймати кредит на себе, втрачаючи приналежну померлому частина застави (іпотеки) », – коментує Олег Загнітко.
Щоб подібних ситуацій не виникало, юристи рекомендують все передбачити заздалегідь. Якщо стан здоров’я заповідача незадовільний, або людина перебувати в похилому віці, краще застрахувати ризик неповернення боргу на випадок смерті позичальника. Також варто заздалегідь спланувати, яким чином буде розділено майно і борги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?