Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит у спадок: як уникнути штрафів?

Ось з якою проблемою стикнулась одна з мешканок Києва.
«У сина загинула дружина. У неї була кредитка УкрСиббанку . Син звернувся в банк, щоб погасити борг за кредиткою. Йому відмовили. Сказали, щоб він чекав півроку, щоб вступити в права спадкування, а відсотки, комісії та пені будуть весь цей час капати ».

clip_image001

Ми вирішили дізнатись, чи є подібні дії банку правомірними, і як спадкоємець може вийти з даної ситуації, звернувшись за консультацією до юриста.
За загальним правилом, спадкоємець зобов’язаний повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини. Закон надає кредитору спадкодавця шість місяців з дня, коли він дізнався про відкриття спадщини, для пред’явлення своїх вимог до спадкоємця, який прийняв спадщину.
З точки зору законодавства, кредитор може пред’явити вимогу до спадкоємця тільки після закінчення шестимісячного строку для прийняття спадщини, виконавши при цьому необхідні формальні вимоги.
Таким чином, відмова банку в даному випадку з юридичної точки зору є правомірною.
На практиці, в подібних ситуаціях банки, як правило, продовжують нараховувати відсотки та штрафні санкції за кредитним договором, оскільки кредитне зобов’язання зі смертю позичальника не припиняється (за законом, зобов’язання припиняється смертю боржника, тільки якщо воно нерозривно пов’язане з його особою і у зв’язку з цим не може бути виконане іншою особою).
Подання спадкоємцем заяви в банк про припинення нарахування відсотків і штрафних санкцій на термін у шість місяців з дати відкриття спадщини, як правило, практичних результатів не дає.

Однак існує судова практика, в якій суди ставали на бік спадкоємця позичальника і вважали відсотки за користування кредитними коштами, штраф і пеню, нараховані після смерті позичальника-спадкодавця, безпідставно набутим майном, яке може бути стягнуте в судовому порядку (особливо, якщо позичальник за життя не порушував умови договору, і ніяких санкцій до нього застосовано не було).
У подібній ситуації можна спробувати подати позов до банківської установи про стягнення безпідставно отриманих коштів в сумі, що дорівнює відсоткам та штрафним санкціям, нарахованих після смерті позичальника.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?