Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит під заставу земельної ділянки: особливості отримання та оформлення застави

Нерідко єдиним видом нерухомості, яка перебуває у власності майбутнього позичальника, є земельна ділянка. Чи можна використовувати такий об’єкт як заставу в банку?

В цілому, багато банків беруть земельні ділянки в якості застави поряд з житловою і комерційною нерухомістю . Принаймні, така можливість озвучується в програмах споживчого та іпотечного кредитування. Однак на ділі все трохи складніше. Справа в тому, що земельна ділянка досить складно оцінити об’єктивно і в подальшому продати: такий вид нерухомості користується дещо меншим попитом, ніж квартири або будинку.
Земельну ділянку можна використовувати в якості застави у разі одержання цільового або нецільового кредиту . Як правило, мова йде про іпотеку. Найбільш охоче банки видають кредити під заставу ділянки у разі, якщо на отримані гроші ви збираєтеся будувати будинок на тій же землі.

Втім, в якості застави можна використовувати не тільки ділянку під будівництво, але й земельний пай, і землю сільгосппризначення. І в тому, і в іншому випадку об’єкт має свою ціну і може бути проданий, а значить, може бути використаний в якості застави в банку.

Головною умовою отримання кредиту під заставу землі є право власності. Тільки в тому випадку, якщо ви володієте ділянкою або частиною ділянки особисто, ви можете використовувати його в якості застави.

У випадку, якщо ви збираєтеся будувати на ділянці будинок, і берете на ці цілі іпотечний кредит, в акті повинно бути вказано призначення землі (під індивідуальне будівництво), а до ділянки – проведені комунікації (водопровід, газопровід, електрика). Банк може зажадати і договір (або копію договору) з будівельною організацією.

Для оформлення кредиту потрібно також і згода чоловіка, довідка про доходи та інші документи.

Документи на саму землю повинні бути правильно оформлені. Серед них головним є кадастровий паспорт ділянки, підписаний членами Комітетуicon-millioner з земельних ресурсів та землеустрою.

Оформивши землю в якості застави, ви не втрачаєте її і можете в наслідок без будь-яких перешкод користуватися її ресурсами, в тому числі, і зводити споруди. Однак у цьому разі треба мати на увазі, що будь-які будівлі, зведені на закладеної землі, також вважатимуться заставою, і, якщо ви не зможете виплатити кредит, банк продасть і споруди разом із землею. Якщо надалі ви збираєтеся будувати на ділянці будинок або інша будівля, банк повинен дати на це згоду.

Кредит під заставу земельного паю

Земельний пай – практично єдиний вид власності, який може запропонувати людина, що займається сільським господарством, що бере в кредит досить велику суму. Все інше – будівлі ферм, худобу, урожай – може вважатися запорукою лише при короткостроковому і середньостроковому кредитуванні. При оформленні паю в заставу позичальник повинен бути повноцінним власником ділянки. Користуватися землею він може весь час виплати кредиту. У разі, якщо кредит не був виплачений, пай може перейти банку.

Кредит під заставу землі сільгосппризначення

Деякі банки спеціалізуються на видачі кредитів під заставу сільськогосподарських угідь. Інші організації можуть прийняти таку ділянку в якості застави при відповідних умовах.

Відмінностей від оформлення під заставу ділянок іншого призначення тут практично немає: ви повинні бути власником, повинні мати при собі паспорт земельної ділянки, не повинні мати жодних майнових суперечок з власниками сусідніх угідь.

Слід зазначити лише те, що більшість банків приймають такі ділянки в якості застави лише в тому випадку, якщо вони досить великі й мають якусь цінність: прості садові ділянки на 6 соток навряд чи підійдуть в якості застави. Винятком є ​​хіба що дачі під Москвою, які мають досить високу ринкову вартість.

Кредити під заставу землі в Ощадбанку

В Ощадбанку земельну ділянку можна використовувати в якості застави в ряді випадків. Так, серед іпотечних програм земля може стати запорукою у випадку, якщо ви купуєте дачу або гараж. При покупці квартири або будинку заставою може стати лише житлове приміщення або будівля. Крім того, можна взяти споживчий кредит під заставу нерухомості під 14,25% річних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?