Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит під заставу нерухомості від приватного інвестора?

Банк відмовив у наданні позики або вам терміново потрібна велика сума коштів, а процедура оформлення в кредитній установі занадто затягнута? Не варто впадати у відчай! Ви завжди можете звернутися за фінансовою допомогою до приватного кредитору. Такі послуги надають фінансові компанії та приватні особи.

Вони не ставлять запитань з приводу вашої кредитної історії, не питають рівень доходів, не просять численних довідок. Оформлення документів і одержання грошей займає кілька днів.


Умови

Кредит під заставу нерухомості від приватної особи можна отримати вже з 18-річного віку. Такі позики надаються на будь-які цілі, ніяких звітів про витрачені кошти кредитор не вимагає.

Терміни обробки заявки та оформлення кредитного договору максимально скорочені. Вся процедура займає 1-2 дні. При оформленні кредиту надання документації, що підтверджує доходи, не обов’язкове.

Позики надаються на різні періоди, терміни можуть досягати – 20-25 років. Ставки по них – від 15% на рік і вище. Суми залежать від оцінки об’єкта нерухомості і не можуть перевищувати 60-80% від неї.

Як відбувається процедура оформлення? 

Щоб оформити позику під заставу нерухомості, майбутньому позичальникові необхідно зупинити свій вибір на одній з фінансових компаній.

Після чого:

Подати заявку онлайн або зателефонувавши по телефону. Отримавши попереднє схвалення необхідно приїхати в офіс для подальших консультацій. 

Додатково можна зібрати пакет документів (що саме необхідно в першу чергу консультанти повідомлять у телефонному режимі) і надати його кредитному співробітнику.

Це скоротить час оформлення майбутньої угоди. Приватний кредитор перевірить наявність обтяжень на майно, також проаналізує платоспроможність позичальника. Зазвичай така процедура займає 1-2 дні.

Після перевірки документів (якщо не виникає додаткових питань) буквально на наступний день, готується кредитна документація.

Позичальник реєструє договір іпотеки. Процедура займає 5 днів.

Отримання грошей.

Вимоги до позичальників

Як і будь-який кредитор, приватний інвестор також висуває певні вимоги до майбутньому позичальникові.

Однак умови отримання кредиту виконати нескладно, так як вони складаються всього з декількох пунктів:

 • громадянство України;
 • прописка.

А також якщо того вимагають умови кредитного договору: наявність роботи і доходу на певному рівні, який дозволяє своєчасно і в повному обсязі виплачувати борг.

Єдине, що потрібно розуміти позичальникові, на фінансовому ринку величезна кількість шахраїв, багато фінансових операції із порушенням законодавства, що дозволяє непорядно кредитору позбавити прав власності на нерухомість позичальника або взяти заздалегідь комісію і зникнути, не виплативши кредит та ін.

Тому перш ніж погоджуватися на кредитну угоду:

 • поцікавтеся репутацією кредитора, а також, скільки років він працює на фінансовому ринку;
 • порівняйте умови з іншими компаніями;
 • проконсультуйтеся з юристом щодо кредитного договору та ін.

І запам’ятайте, що не оплачуйте заздалегідь (до отримання грошей) комісійну винагороду інвестору.

Список документів

Список документів, який необхідний для оформлення кредиту під заставу у приватного інвестора, скорочений.

Для розгляду заявки та надання грошей під забезпечення, потрібно:

 • паспорт майбутнього позичальника;
 • документи, які підтверджують виникнення права власності на об’єкт нерухомості;
 • технічний паспорт об’єкта нерухомості;
 • свідоцтво державної реєстрації права власності.

Якщо ж для майбутньої угоди необхідно офіційне підтвердження доходів, то позичальникові додатково необхідно представити документи підтверджують зайнятість і розмір доходів сім’ї.

Максимальний розмір кредиту залежить виключно від вартості об’єкта нерухомості і може досягати 60-80% від оцінки.

Плата за користування заставним кредитом, отриманого у приватного інвестора – це завжди скрупульозний і складне питання.

Так як такі кредитори готові надавати позики під різні відсотки, від 20% на рік до 10% в місяць.

Все залежить від суми кредиту, об’єкта нерухомості що передається в заставу, періоду кредитування, надання документів, що підтверджують рівень доходів сім’ї та багато іншого.

Період кредитування встановлюється індивідуально і залежить, в першу чергу, від об’єкта застави, а також від побажань позичальника.

Однак приватні кредитори все ж прописують максимальні терміни кредитування, які можуть досягати у одних інвесторів 5-7 років у інших – 20-25 років.

Що стосується мінімального періоду, то кредитують приватні інвестори від декількох днів (місяців). Все залежить від домовленості з позичальником.

Зазвичай погашення здійснюється рівними платежами – один раз на місяць. Сума мінімального платежу прописується в кредитному договорі.

Переваги та недоліки

Переваг роботи з приватними інвесторами декілька:

 • оперативність – розгляд можливості надати кредит протягом 30-60 хвилин;
 • доступність – оформлення кредиту під заставу можливий без підтвердження доходів;
 • максимально прозорі умови – приватні кредитори всі умови (відсотки, комісію, штрафні санкції) намагаються детально прописати в умовах договору;
 • абсолютно всі умови обговорюються в індивідуальному порядку.

До недоліків такого кредитування можна віднести лише два моменти – високі процентні ставки, а також майбутній позичальник не застрахований від шахрайства на фінансовому ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?