Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит під заставу нерухомості – особливості отримання

У випадку, якщо необхідна чимала сума, банк може зажадати будь-яке майно в якості застави. Як правило, це нерухомість. Існує навіть окремий різновид кредитів – іпотека , для якої в якості застави можна використовувати купується нерухомість. Однак гроші, надані банком, можна використовувати на будь-які інші цілі – залежно від умов тієї програми, яку ви хочете скористатися.

Що ж необхідно знати майбутньому позичальникові, що вирішив взяти кредит під заставу нерухомості?

Кредит під заставу комерційної нерухомості

Мабуть, це самий "загадковий" вид кредитів. Користуються їм не так часто, але в основному – через незнання і з боязні втратити майно. На ділі все простіше. Вам достатньо задовольняти декільком вимогам:

– Нерухомість повинна бути у вашій власності. Якщо ви можете закласти частку ділянки або площі, може знадобитися згода співвласника.

– Нерухомість повинна відповідати вимогам банку (розташування в місті / сільській місцевості, спосіб використання – нерідко не приймають в заставу виробничі будівлі).

Іноді враховується і ліквідність майна. Так, банк може не прийняти в якості застави будівля, що перебуває в аварійному стані.ipot180311-300x239

Для того, щоб довести, що комерційна нерухомість відповідає вимогам банку, вам необхідно зібрати документи.

Кредит під заставу житлової нерухомості

Як правило, в якості застави приймають саме житло – квартири та приватні будинки. Це самий ліквідний вид нерухомості, і продати її за необхідності не складе труднощів.

Зрозуміло, вам необхідно бути власником житлової площі і отримати згоду у співвласника, якщо такий є.

І у випадку з комерційною нерухомістю, і у випадку з житловою банк може зажадати застрахувати не тільки саме майно, а й право власності на нього. І на ці додаткові витрати доведеться піти. Втім, і сам факт наявності застави, та страхування майна дозволять вам отримати кредит на більш вигідних умовах, а іноді і взяти досить велику суму, яка може бути практично рівна вартості нерухомості.

Як взяти кредит під заставу нерухомості в Ощадбанку?

У провідному банку Росії нерухомість в якості застави приймають не так вже і рідко. У ряді іпотечних програм це обов’язкова умова для отримання грошей.

Що ж з іншими видами кредитів?

В цілому, нерухомість є найбільш "вагомим" доказом вашої платоспроможності. Навіть якщо ви не пропонуєте її в якості застави, банк обов’язково врахує той факт, що у вас є власне житло або додаткова нерухомість того чи іншого виду – її завжди можна відсудити, якщо позичальник зникне і перестане платити по рахунках. Але тільки у випадку, якщо ви берете кредит під заставу нерухомості, Ощадбанк отримає можливість без суду відібрати ваше майно, якщо ви не будете платить. Крім іпотеки, в Ощадбанку ви зможете взяти споживчий кредит під заставу нерухомості. Існує спеціальна програма, за якою можливо отримати в борг до 10 мільйонів рублів на термін до 7 років. Процентна ставка не висока і порівнянна з іпотечної – до 14,25% річних.

В якості застави приймаються квартири, будинки, частини будинку (якщо мова йде про дуплексі або таунхаусі), гаражі, земельні ділянки. Поручителем виступає чоловік, якщо ви перебуваєте у шлюбі. Можуть знадобитися і додаткові поручителі, якщо сума досить висока.

Мінімальна процентна ставка – головна відмінність такого кредиту від інших. Ви фактично берете ту ж іпотеку, але можете витрачати гроші на будь-які інші цілі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?