Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит під заставу квартири

Зі зростанням доходів у населення зростає, зростає і кількість кредитних зобов’язань, які все частіше беруть на себе приватні особи для придбання тієї чи іншої речі та інших цілей. Серед них можна згадати і купівлю квартири. І разом з цим зростає популярність такого виду кредитування, як кредит під заставу квартири. Однак, перед тим, як прийняти рішення про взяття подібного виду позички, потрібно ретельно продумати декілька важливих питань.

Квартира або земельна ділянка – найпоширеніші види застави.

Квартира є одним з найпоширеніших об’єктів застави для отримання позики. Оскільки ліквідність залежить від можливості реалізувати заставу за якомога коротший період за ціною, яка не буде нижче виданої суми кредиту, то квартира по праву вважається самим зручним засобом для здійснення подібного виду угоди. Попит на цей тип нерухомості все ще зберігається на високому рівні, особливо якщо article475порівнювати з іншими видами забезпечення.

Таким чином, якщо людина вирішила взяти позику під квартиру, то можна виділити дві альтернативи:

  • кредит під заставу квартири – вже існуючої, в такому випадку, звичайно квартира служить запорукою без необхідності робити перший внесок;
  • кредит під заставу нової квартири – в даному випадку банк може зажадати від клієнта перший внесок, який може становити від 10 до 50% від вартості об’єкта.

Доступні також і різні інші види отримання фінансування під гарантію нерухомості, без пред’явлення будь-яких довідок, але треба враховувати, що умови отримання таких позичок можуть виявитися вельми непривабливими. Тому, незважаючи на те, що кредитні установи та банки намагаються полегшити процедуру видачі позики, пов’язаної із заставою нерухомості, такі об’єкти нерухомості підтверджують платоспроможність позичальника, а це означає, що ризик виникнення проблем, пов’язаних з покриттям боргу зведений до мінімуму.

Що стосується строків видачі таких позик, то, як правило, у них є певні часові рамки. А саме, звичайно кредит під квартиру оформляють на тривалий період часу, який зазвичай перевищує 10 років. Природно, якщо у позичальника є така можливість виплатити борг раніше, то він може це зробити в будь-який момент. Дострокове погашення безкоштовно, за винятком окремих специфічних випадків.

Організації, що займаються видачею таких видів позик, позитивно налаштовані щодо покриття боргу, так як ціни на житло постійно зростають, що знижує ризик для банку до мінімуму. Як показує практика, чим складніше формується позика під поручительство земельної ділянки, власником якого є позичальник, тим менше попит на цей об’єкт на ринку нерухомості. Тому гарантія покриття цієї застави не буде такою надійною, як у випадку з квартирою. Ситуація може змінитися лише у випадку, якщо при оформленні позики залучаються і треті сторони – поручителі.

Якщо говорити про умови видачі позички, то в першу чергу, отримати її може особа, вік якого не менше 18 років.

Процентну ставку для кожного клієнта банк розраховує індивідуально. Зазвичай вона – від 10% річних.

Щоб отримати кредит, позичальник повинен пред’явити документи про права власності, підтвердивши, таким чином, що закладається об’єкт дійсно належить йому, і він має право ним розпоряджатися.

Сума, як правило, не обмежена і залежить лише від вартості застави. Вона обговорюється з кожним позичальником індивідуально і може бути видана в день оформлення договору.

Графік платежів складається в залежності від загальної займаної суми, терміну позики, процентної ставки і т.д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?