Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит під заставу квартири – про що потрібно знати …

Квартири найчастіше виступають у якості застави при кредитуванні в банках. І на те є важлива причина: квартира є самим ліквідним видом майна, з продажем якого не виникне особливих проблем. Крім того , На відміну, наприклад, від земельних ділянок, квартиру адекватно оцінити простіше: якщо ділянка може через деякий час істотно зрости в ціні (наприклад, у зв’язку з будівництвом нового торгового центру, мікрорайону і т.д.) або, навпаки, впасти, то з квартирою таких проблем не виникне, а якщо і виникне, то страховка може перекрити збитки.

Втім, у випадку, якщо ви збираєтеся взяти кредит під заставу квартири, вам необхідно знати про деякі особливості даних програм. В якості застави цей вид нерухомості може виступати при іпотечному та споживчому кредитуванні, залежить ви можете як цілу квартиру, так і певну частку. Кожен тип ситуації варто розглянути окремо.

Іпотечний кредит під заставу квартири

vopПри іпотечному кредитуванні може виступати як квартира, що купується, так і та нерухомість, яка вже знаходиться у вашому розпорядженні. І в тому, і в іншому випадку ви повинні її застрахувати, а сума кредиту, як правило, не вище 70-80% від вартості квартири.

Варто загострити увагу й на тих випадках, коли власниками квартири є кілька людей. У випадку, якщо ви маєте дружина, він повинен дати свою згоду. У деяких випадках банки відмовляють у кредиті, якщо квартира є єдиною нерухомістю, а в сім’ї є неповнолітні діти.

Іпотека стала досить поширеним і відомим явищем, і розглядати її пильно в даній статті немає сенсу: з усіма умовами ви зможете ознайомитися докладніше в обраному вами банку.

Споживчий кредит під заставу квартири

Якщо вам необхідна велика сума, банк найчастіше видає її в тому випадку, якщо ви надаєте квартиру або іншу нерухомість в якості застави. Квартира при цьому – самий «бажаний» вид власності для банку, так як продати її можна найшвидше.

За сумою, термінами, процентній ставці і іншим умовам такий кредит не відрізняється від іпотеки, за винятком одного – процедура отримання грошей тут куди простіше: вам не потрібно обговорювати питання з продавцем нерухомості, підшукувати квартиру, яка б відповідала вимогам банку. Втім, вашу власність можуть не прийняти в якості застави, якщо вона була визнана неліквідної. Вимоги можна уточнити в банку. Як і у випадку з іпотекою, ви повинні отримати згоду співвласників (дружина).

Як отримати кредит під заставу частки квартири?

Якщо співвласником вашої квартири є ваш чоловік, вся ваша власність визнається спільної, і ви маєте право використовувати нерухомість в якості застави, якщо отримали згоду чоловіка. Але що робити, якщо ви володієте лише часткою квартири?

Перш за все, вам необхідно мати при собі документ, що підтверджує, що ви маєте право на частину квартири (як правило, одну з кімнат). Отримати такий документ сьогодні не просто, і подібні випадки рідкісні. Але якщо ви домоглися відчуження частини квартири, ви можете розраховувати на кредит … але тільки за умови, що всі інші власники нерухомості дадуть свою згоду на використання вашої частки в якості застави. Без згоди отримати кредит буде дуже складно: якщо ви не віддасте борг банку, таку нерухомість продати буде практично неможливо.

Є і ще одна умова, при якому банк зможе бути вам кредит під заставу частини квартири: вона не повинна бути комунальною. Закласти кімнату в комуналці на даний момент не можна.

Кредит під заставу квартири в Ощадбанку

Ощадбанк пропонує своїм клієнтам іпотечний і споживчий кредити під заставу квартири. У першому випадку мова йде про купованої нерухомості або іншій квартирі, якою володіє клієнт, у другому – про ту, що вже є у розпорядженні у позичальника.

Іпотечний кредит можна отримати на покупку вже готового або споруджуваного житла. Банк пред’являє свої вимоги до якості квартир, тому перед оформленням угоди з продавцем вам необхідно уточнити, чи зможе вибраний об’єкт бути заставою.

Іпотека і споживчий кредит під заставу квартири видаються на декілька розрізняються умовах. Ставка при іпотеці становить 9,5-14% річних, при споживчому кредитуванні – 12,85-14,25%. Сума залежить від вашого достатку і вартості квартири: при іпотечному кредитуванні ви зможете взяти до 85% від вартості або вже наявного житла, при споживчому – до 70% (видається до 10 мільйонів рублів). Термін кредиту по споживчій програмі не повинен перевищувати 7 років, по іпотечній він може становити і 30 років.

Крім квартир, в якості застави банки можуть приймати приватні будинки, земельні ділянки, комерційну нерухомість і навіть гаражі, але саме квартирі віддає перевагу більшість організацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?