Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит під заставу депозиту. Плюси і мінуси.

Останнім часом з’явилася можливість взяти кредит під заставу депозиту, у цьому випадку процентні ставки невеликі 2-4% річних, це виходить за рахунок вирахування відсотків за депозитом.

Давайте порахуємо. Наприклад, у вас депозитний вклад на суму 10 000 доларів, річні відсотки -10%. Ви хочете взяти кредит у сумі 9 000 доларів на 11 місяців за відсотковою ставкою 13%. Сума, накопичена вами до кінця року, збільшиться на 1000 доларів, а виплата по кредиту 1170 доларів. Як бачите, різниця зовсім невелика, в результаті у вас на депозиті лежать гроші, і не треба оформляти договір застави на нерухомість та інше майно.

Для багатьох людей кредит під заставу депозиту вигідний, варто відняти відсоток депозиту з відсотка кредиту, ви отримаєте зовсім мізерні цифри переплати за кредит. Ставка кредиту буде перевищувати ставку депозиту на 2-4 відсотки (і банк візьме 1 % – комісія за видачу позики) Давайте порівняємо, при будь-якому іншому беззаставному кредит сума переплати буде близько 2000 доларів за рік. Тобто кредит під заставу депозиту дуже вигідний, однак є один нюанс, враховуючи рівень інфляції в країні, можна не отримати реальний дохід за депозитом.

Крім цього банки для власної страховки не видають кредит строком більше ніж строк депозитного вкладу і навіть залишають собі місяць в запасі. Тобто якщо ваш депозит закінчитися через три місяці, то кредит ви можете отримати максимум на два місяці. Якщо ваш вклад більш довгостроковий, більше ніж на два роки кредит вам ніхто не дасть. Та й сума кредиту буде не більше 80-95 відсотків від суми вашого вкладу, крім цього валюта депозиту і валюта позики повинні збігатися, якщо ні, то сума кредиту буде ще нижче (70-80%). На сьогоднішній день більшість банків пропонують своїм клієнтам взяти кредит в рахунок депозиту, на позичальника оформлюється платіжна картка з кредитною лінією до 70-90 % від суми вкладу.

Крім того, якщо продовжувати говорити про плюси такої позики, кредит під заставу депозиту легко оформити, це відбувається прямо у відділенні банку і вам не треба збирати «купу довідок, достатньо пред’явити договір строкового банківського вкладу. Адже всі необхідні документи вже є в банку, при пред’явленні їх ви оформляли депозит, і складати їх повторно не потрібно. Якщо сума кредиту велика, можуть, звичайно, попросити довідку про доходи і також можуть попросити дозвіл чоловіка на видачу позики, якщо кредитоотримувач перебуває у шлюбі.

До плюсів оформлення такого кредиту можна віднести ще й те, що його можна одержати під заставу чужого депозиту (родичів або знайомих). Єдина умова, при отриманні кредиту юридичною особою необхідність надання розширеного пакету документів (копії установчих документів, протокол вищого органу управління підприємства на передачу майнових прав на депозит у заставу, документи, що підтверджують повноваження осіб, що підписали договір).

Такі випадки трапляються рідко, в основному, цією схемою користуються в екстрених випадках власники бізнесу. Ще рідше відбувається кредитування юридичних осіб під заставу депозиту фізичної особи.

Якщо у вас є потреба регулярно брати кредит, ви можете використовувати кредитну лінію під заставу депозиту. Погашати кредит можна за рахунок коштів вкладу або за рахунок інших коштів.

Якщо ви хочете визначити, що для вас більш вигідно, забрати депозитний вклад або отримати під нього кредит, відніміть різницю між сумою процентів, нарахованих на депозит при достроковому його вилучення) і сумою виплати відсотків по кредиту, так і врахуйте, що на залишок депозиту все одно нараховуватиметься дохід.

Якщо підсумкові цифри понад 90% депозиту і термін користування понад 80% терміну депозиту, можна відразу відкидати цю ідею в бік, такий кредит нічого позитивного вам не дасть. Виняток становить той випадок, коли бізнесмен бере позику на розвиток бізнесу під заставу депозиту, у цьому випадку вдається уникнути додавання коштів у статутний фонд, а відсотки по кредиту будуть мінімальні.

Пропозицій оформити кредит під заставу депозиту, на ринку багато, і умови досить вигідні. Деякі банки видають кредити терміном до двох років на суму до 80% депозиту. Єдина умова – термін кредиту повинен бути менше терміну депозиту на 35 днів. Процентна ставка за кредитом перевищує ставку за депозитом всього на 3%, за умови, що валюта вкладу та кредиту збігаються. Якщо клієнт хоче оформити кредит в іншій валюті, ніж у нього оформлений вклад, то процентна ставка буде 21% у гривнях та 14,5% в доларах, а сума кредиту складе не більше 70% від суми депозиту. Накладні витрати становлять 1% (комісія банку за видачу кредиту).

Деякі банки видають кредит під заставу депозиту, якщо валюта одна і та ж. Процентна ставка на 2-3 % більше депозитної. А якщо ви захотіли оформити кредит в іншій валюті, то різниця складе 4 % в іноземній валюті та 5% у національній.

Є також пропозиції оформити депозит з можливістю брати кошти в борг, відсотки в цьому випадку мінімальні, а сума кредиту виплачується за рахунок відсотків по вкладу або за рахунок вільних коштів. Відкрити такий депозит можна строком до трьох років, мінімальна сума вкладу 1000 гривень, 200 доларів сша або 200 євро. Протягом цього терміну, ви можете поповнювати вклад, а кредитна сума, що видається під заставу цього депозиту, може доходити до 70 % первинного внеску. Процентна ставка за кредитом більше ставки депозиту на 2.5% в доларах і на 4% в гривнях.

Оскільки попит на такі позики зростає, найближчим часом банки почнуть видавати кредити під заставу банківських металів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?