Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит під заставу депозиту – чи реально це?

Розглянемо ще одну ситуацію. Ви взяли депозит в одному з КС. Строк його дії, припустимо, закінчується лише через півроку, але гроші терміново потрібні вже зараз. Вам знадобився кредит, а в якості застави ви хочете залучити депозит у кредитній спілці. На подив, звернувшись в деякий кількість банків, що ви стикаєтеся з відмовою кредитувати вас подібним чином, хоча на практиці банки використовують цей метод кредитування під заставу майнових прав на депозит. У чому ж причина відмови?

Банки готові до подібного кредитування, проте в подібній практиці є кілька обмежень. Одна з умов: депозит відкривається в тому банку, в якому клієнт збирається взяти кредит. Термін кредиту закінчується разом зі строком дії договору за депозитом. І величина кредиту не повинна перевершити 80-90% від суми депозиту, а якщо валюта кредиту та депозиту не сходяться, то й того менше.

А взяти на себе ризик і видати кредит під заставу майнових прав на депозит – на це не піде не один банк. Депозит в КС не є надійною гарантією повернення кредиту в банках. Справа в тому, що позичальник має право в будь-який час розірвати депозитний договір з кредитною спілкою. Банк-кредитор не має права перешкоджати і зупинити процес розірвання. У підсумку, всі заявлені гарантії просто зникають. Навіть якщо депозитний рахунок відкривається не в КС, а в якомусь іншому банку, то можливість отримати кредит під заставу все одно на практиці дорівнює нулю. Розміщуючи депозит в КС, ви не зможете взяти кредит під заставу майнових прав в іншій кредитній спілці. В даному випадку спрацьовує банкірська логіка: кредитний інспектор КС не визнає гарантії майнових прав на депозит в чужому для нього кредитній спілці достатніми.

Єдиним прийнятним варіантом отримати кредит під заставу депозиту в КС залишається звернення за коштами фінансова установа, де знаходиться депозит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?