Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит на земельну ділянку

Земля є одним з небагатьох об’єктів для інвестування, вартість якого з роками лише зростає. При всій привабливості подібної інвестиційної операції, для її здійснення власних коштів може не вистачити, і доведеться звертатися в банк за отриманням кредиту на земельну ділянку.

Російське законодавство підрозділяє землі на сім категорій. Перше місце серед них займають землі сільськогосподарського призначення.

Незважаючи на свою назву, на них не обов’язково займатися виключно сільським господарством. Ділянка може бути придбаний для ведення підсобного господарства. Тоді на ньому дозволено зведення житлового будинку. У разі придбання для заняття садівництвом, городництвом або для організації дачного господарства також допускається споруда житлового та іншого будов. Якщо метою придбання є організація фермерського (селянського) господарства, тоді можна зводити необхідні будівлі і споруди для його повноцінного функціонування. Вид дозволеного використання вказується в окремій графі свідоцтва про право власності на землю.

При зверненні в банк потрібно враховувати, що вся попередня підготовка покладається на кредитоотримувача.

article422Насамперед потрібно з’ясувати, до якої саме формі власності відноситься земля. Банки воліють кредитувати покупку приватної землі, а не державній або муніципальній. При цьому ділянка повинен бути вільним від усякого роду обтяжень, не знаходиться в частковій або спільній власності. А якщо знаходиться, то повинен бути виділений з неї.

Придбання повинно володіти достатньо високою ліквідністю, в іншому випадку банк не зможе гарантувати повернення своїх грошей. Найбільшою ліквідністю володіє ділянка, призначена для житлового будівництва або організації садового господарства і включений у дорожньо-транспортну інфраструктуру.

Визначає ліквідність незалежний оцінювач, акредитований при банку. Звіт про оцінку ділянки надходить в банк разом з набром документів, що додаються до заяви.

Купується в кредит ділянку обов’язково повинен знаходиться на кадастровому обліку. Це означає, що йому може бути присвоєно унікальний кадастровий номер і складено план, на якому описані і засвідчені кордону.

Виходячи з необхідності постановки на кадастровий облік визначаються мінімальні розміри ділянки. Для заняття городництвом або садівництвом може бути достатньо 200 кв. м, для індивідуально-житлового будівництва знадобиться вже не менше 300 кв. м, для організації дачного господарства необхідно 600 кв. м.

Кредит на земельну ділянку надається як правило під 11 – 12% річних на термін від одного року до 10-ти. Видається від 70 до 50% необхідної суми. Іншу частину складають особисті кошти кредитоотримувача. Земля при цьому є запорукою, що забезпечує повернення кредиту.

Банки побоюються давати кредити на землю на більш тривалі терміни. З одного боку, зведене житлову будову значно підвищує ліквідність ділянки. З іншого боку, банки змушені постійно мати на увазі федеральний закон «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» (№ 101-ФЗ від 24 липня 2002 року). Згідно з цим законом землі, які протягом трьох років не використовуються за дозволеним призначенням, можуть бути вилучені в судовому порядку.

Якщо до дозволенного призначенням належить ведення присадибного господарства, а кредитополучатель не зміг почати будівництво, це загрожує вилученням ділянки і втратою банком застави.

Тим не менше на ринку вже з’явилися пропозиції про надання кредиту на купівлю земельної ділянки без будівельного підряду на строк до 30-ти років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?