Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит на відпочинок або як відпочити з порожнім гаманцем

Трудові будні позаду і наближається дата початку відпустки – пора б подумати про якісний відпочинок. Добре, коли все заздалегідь сплановано і накопичена потрібна сума грошей, що дозволяє оплатити бажаний тур. А часто ситуація складається так, що грошей все ж не вистачає. Але і в такому випадку не варто зневірятися і нехтувати повноцінним відпочинком. Пропонуємо розглянути варіанти відпочинку в кредит , попутно виявивши всі їх переваги та недоліки.

clip_image002

Отже, проаналізувавши пропозиції банків за кредитними продуктами, слід зазначити, що цільові кредити на відпочинок видають небагато банків, незважаючи на їх високу ефективність. При цьому, як стверджують експерти, для багатьох відпочинок в кредит вже стає звичною справою. Провівши дослідження цілей кредитування, банківські аналітики констатують, що туризм входить до п’ятірки найбільш поширених призначень споживчих кредитів .

У літній період спостерігається зростання продажів кредитів майже в півтора рази. Це відбувається, в основному, за рахунок збільшення попиту на кредити для відпочинку. Причому українські позичальники не шукають цільові програми, а просто використовують звичайні бланкові кредити або кредитні картки для цих цілей. Ми вирішили розглянути можливі варіанти кредитів на відпочинок і нижче познайомимо вас з ними.

Оформлення кредиту в турфірмі за програмою з банком

Оплатити частину обраного туру можуть запропонувати в самому туристичному агентстві , оскільки співпрацюють з банком в рамках партнерської програми. У цьому випадку є ряд переваг для кінцевого споживача, адже навіть не маючи достатньої суми для покупки, можна придбати тур, оплативши частину його вартості за рахунок кредиту. У такому випадку достатньо буде лише внести перший внесок у розмірі 10 – 30%.

При цьому не знадобиться збирати великий пакет документів, шукати поручителів, оформляти заставу, та й, найчастіше, надавати довідку про доходи теж не треба. Заявку банк розглядає досить швидко, що дає можливість в той же день отримати рішення про видачу. Але отримавши таку пропозицію від турагента, не поспішайте його приймати. Для початку слід ознайомитися з умовами пропонованого кредиту, а вони можуть виявитися не найвигіднішими.

Кредитна карта

Існує ще один простий спосіб покупки путівки в кредит – це оплата її вартості кредитною карткою . На ділі це можна здійснити, якщо у турфірми в офісі встановлений термінал. Тут важливо відзначити один момент. Далеко не кожен українець може похвалитися кредитним лімітом в кілька тисяч доларів, що дозволяє оплачувати закордонний відпочинок. Однак кредитною карткою дуже зручно купувати авіа- або залізничні квитки, оплачувати проживання в готелях. Також кредитку зручно брати з собою в поїздку і не хвилюватися за збереження коштів.
Перевагою кредитної картки є наявність пільгового періоду, що передбачає безвідсоткове користування кредитними коштами, якщо встигнути погасити заборгованість протягом його дії.

Овердрафт на зарплатну картку

Овердрафт встановлюється як кредитна лінія до зарплатної карти, зазвичай в сумі 1 – 3 зарплат. За умовами він схожий з кредитною карткою, але є й відмінності. Сума овердрафту зазвичай менше, ніж ліміт кредитної картки . І ще по овердрафту часто процентна ставка нижча, ніж по кредитці. Відрізняються і способи погашення. Найчастіше овердрафт погашається в повному обсязі при першому надходженні коштів на рахунок.

Споживчий кредит

Якщо суми на кредитній карті або овердрафту недостатньо для придбання путівки, можна оформити кредит готівкою . За оцінками експертів, це найпопулярніший варіант кредиту на відпочинок. Для його оформлення треба вибрати найбільш підходящий за умовами банк, принести простий пакет документів, деякі банки ( наприклад, Ренесанс ) видають суми до 20 000 гривень не вимагаючи підтвердження доходів.

Тут теж важливо відзначити, що критерієм вибору повинна стати не тільки процентна ставка, заявлена банком, а всі витрати, пов’язані з кредитом. Це можуть бути як одноразовий (при видачі), так і щомісячні комісії, комісія за ведення рахунку, додаткова страховка, і т. д. Часто за низькою процентною ставкою ховаються високі комісії, що роблять кредит готівкою більш дорогим .

Перевагою кредиту готівкою є широкий вибір умов від різних банків, достатня сума, частину якої, після оплати туру, можна використовувати на власний розсуд.

Позика під заставу нерухомості або автомобіля

Якщо ж ваші бажання не знають кордонів і відпочинок планується з розмахом, то можна скористатися програмами кредитування , де заставою можуть виступати нерухомість або ж автомобіль . Процентні ставки за цими кредитами значно нижче, а суми істотно більше. Але умови таких позик припускають нотаріальне оформлення та обов’язкове страхування об’єкта застави, що значно збільшить підсумкову вартість кредиту.

Чи варто відпочивати в кредит – вирішувати тільки вам. Але для цього треба все добре зважити. Адже найчастіше банк просто вказує суму, яку треба буде вносити щомісяця і вона може здатися невеликою. А зробивши нескладні підрахунки, можна побачити якою буде переплата по такій позиці і вже прийняти для себе рішення – чи готові ви виплачувати такий кредит або ж краще відкладати ці гроші на майбутній відпочинок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?