Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит на предмети розкоші.

Рівень життя постійно зростає, підвищується і рівень домагань у громадян. Багато хочуть крім автомобіля придбати плавзасіб.

Простіше всього отримати кредит на покупку простої пластикової або надувного човна, умови кредитної програми досить вигідні.

Максимальна сума кредиту на купівлю човни 15 тисяч гривень, термін кредиту досить малий, від одного року до трьох. Зате не потрібно вносити початковий внесок, і відсутня комісія за дострокове погашення кредиту.

Однак, якщо ви хочете придбати щось більш респектабельний, то вам доведеться внести різницю між вартістю човни і сумою кредиту.

Якщо ви вирішили піти ще далі і придбати вітрильну яхту, отримати кредит буде ще складніше. Всі умови кредитування (термін, ставка, початковий внесок) будуть залежати від обраної яхти. У вас повинен бути відкритий депозитний рахунок, а ще краще мати поручительство юридичної особи.

Деякі фінустанови все-таки видають кредити на плавзасоби різного типу (гідроцикли, яхти, катери, нові та б/у), максимальна сума кредиту-50 000 доларів, але при цьому початковий внесок повинен бути від 30 відсотків на купівлю гідроцикла і до 50 відсотків на покупку яхти. Терміни теж, досить маленькі, якщо виплатити вартість гідроцикла за три роки ще можливо, то виплатити кредит на яхту протягом п’яти років досить проблематично.

Якщо ви оформляєте кредит на купівлю ВТС колишніх у вживанні, то термін позики зменшується згідно «віком», до двох років на гідроцикли і до трьох років на яхти. Так само зростає сума початкового внеску на гідроцикли б/у до 40-50 відсотків.

Всі ці кредити видаються тільки під заставу плавзасоби. Тобто вам треба оформити страховку на повне КАСКО, цивільна відповідальність, також банк може вимагати застрахувати власника і весь екіпаж. Всі ці статті видатків значні.

Так що ж робити, щоб отримати суму на покупку плавзасоби? Вихід є, отримати споживчий кредит під заставу власної нерухомості або депозитного вкладу. Тут звичайно теж є свої нюанси, треба буде оцінювати, і страхувати майно, але зате можна звернутися в будь-який банк, оскільки всі банки видають споживчі кредити.

Такі умови одержання кредитів на Україні. У Росії умови позики на покупку ВТС дещо інші. Кредит можуть видати на п’ять років, максимальна сума до 250 тисяч доларів. Початковий внесок становить 30 відсотків від вартості, якщо сума кредиту 100 тисяч доларів, якщо сума вище, то внесок повинен бути 50 відсотків. Відсоткові ставки за цими кредитами 11-12 відсотків при сумі початкового внеску 50 відсотків від вартості плавзасоби, 13-14 відсотків при внесенні 30 – 50 відсотків від вартості.

Підводячи підсумки, можна зробити висновок, що кредитування плавзасобів досить поширене явище на пострадянському просторі. В західних країнах це явище має масовий характер, так і умови кредитування дуже вигідні: процентна ставка по кредиту 6 – 6, 5 відсотка, термін видачі позики доходить до 20 років. Так і максимальні суми кредиту досить значні.

Це відбувається тому, що практика придбання предметів побутової необхідності в кредит у нас не поширена, багато людей воліють збирати на покупку або позичити в друзів грошові кошти. Тому низький попит на такі кредити і маленький вибір на ринку плавзасобів, призводить до того, що пропозиції від фінустанов не так вже й великі.

Попит народжує пропозицію, це відомо всім, по мірі збільшення попиту на такі кредити, збільшиться кількість пропозицій від банків.

Якщо розглянути кредитування в США, то при сумі кредиту 15 тисяч доларів, строк виплати п’ять років, і ставкою по кредиту 14 відсотків, щомісячний платіж по позиці складе всього 425 доларів. Такі умови може собі дозволити будь-який представник середнього класу.

Поки що умови кредитування в нашій країні роблять покупку яхти недосяжною мрією для громадянина середнього рівня, так і наявність яхти у громадянина в нашій країні явно вказує на належність до класу вище, ніж середній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?