Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит на покупку автомобіля, що необхідно знати перед оформленням.

Для більшості громадян автомобіль є дорогою покупкою, тому його придбання в кредит видається єдино можливим варіантом. До того ж покупка автомобіля за рахунок позикових коштів може бути набагато більш вигідною в тих випадках, якщо його експлуатація відбувається в комерційних цілях.


Умови

Пропозицій по кредитуванню на купівлю автомобільного транспорту сьогодні досить багато на ринку.

Практично у всіх роздрібних банківських установ в лінійці продуктів для фізичних осіб і бізнесу присутні програми, спрямовані на найрізноманітніші потреби клієнтів і види купованого транспорту.

Клієнт, вибираючи який кредит краще брати на покупку автомобіля, повинен в першу чергу визначитися з тим, який вид транспорту він бажає придбати і який розмір початкового внеску він може внести при оформленні позики.

Від останнього параметра часто залежить не тільки рівень процентної ставки, але й термін кредитування, його ліміт і інші важливі параметри у вигляді, наприклад, додаткових можливостей – страхування, обслуговування та інше.

Але необхідно відзначити, що на ринку доступні пропозиції автокредитів і зовсім без початкового внеску.

Існує кілька різновидів кредитів на покупку автомобіля, і класифікуються вони переважно за типом транспорту:

  • кредит на покупку нового автомобіля іноземного виробництва, залежно від банку, в цю категорію можуть входити автомобілі зарубіжних марок, зібрані на території України;
  • придбання б/у автомобіля іноземного виробництва.

Кожен банк сам встановлює допустимі показники пробігу транспорту або терміну його експлуатації:

  • покупка нового автомобіля вітчизняного виробництва;
  • кредит на старий автомобіль вітчизняних виробників, це найменш популярна категорія кредитів серед вітчизняних банків через низьку ліквідність заставного майна, яким і виступає транспорт.

При оформленні кредитів на покупку автомобіля багато банків допускають можливість обліку сукупного доходу подружжя, які перебувають в офіційному шлюбі.

Це важливий чинник, який дозволяє придбати в кредит авто, якщо доходів одного позичальника недостатньо.

Автокредити в багатьох банках відрізняються досить простою процедурою оформлення і клієнтові, щоб отримати попереднє рішення про видачу позики, досить буває надати лише 1-2 документа, обов’язковим з яких виступає внутрішній паспорт.

Остаточне рішення банк приймає не довше ніж протягом 1-2 днів після подання клієнтом всіх необхідних документів.

Автокредити також відрізняються великою різноманітністю умов, які в великій мірі залежать і від виробника транспорту.

Багато банків запускають у дію спільні програми кредитування з автосалонами або певними марками з метою залучення клієнтів за допомогою пропозиції додаткових послуг або комплексного обслуговування.

Вимоги до позичальників в цілому мало відрізняються від звичайних споживчих кредитів. У деяких випадках отримати кредит на покупку автомобіля можна і зовсім без офіційних джерел доходу або навіть без водійського посвідчення.

Але в таких випадках банк має право встановити більш високу ставку або посилити інші умови по позиці.

До того ж клієнтам перед вибором умов оформлення позики варто звертати увагу на наявність пільгових умов обслуговування.

Подібні переваги практично завжди можуть отримати власники зарплатних карток банку-кредитора, його вкладники або співробітники підприємств, що в ньому обслуговуються.

Окремо необхідно відзначити наявність великої кількості додаткових можливостей та послуг, супутніх оформленню автокредиту клієнтами.

Насамперед, це послуги страхування клієнта, його відповідальності перед іншими учасниками руху або самого транспорту.

У більшості випадків оформлення страховки не є обов’язковим, але в ряді пропозицій клієнти можуть включити розмір страхової премії в суму кредиту.

До бонусів від банків та їх партнерів послуг відноситься додаткове обслуговування, безкоштовна діагностика, знижки на придбання преміальних опцій та інше.

Найбільш поширеним є оформлення кредиту на купівлю автомобіля з початковим внеском.

У такому випадку процедура оформлення поетапно буде виглядати наступним чином:

  1. клієнт заповнює анкету на отримання кредиту, де вказує персональну інформацію, позначену в умовах банку;
  2. після цього, банк надає рішення про видачу позики;
  3. позичальник вибирає автомобіль і бере у продавця завірену копію паспорта транспортного засобу і рахунок на оплату його вартості;
  4. далі йде процедура надання всіх необхідних документів на оформлення кредиту, включаючи зазначені вище. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?