Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит на освіту

Кредит на освіту, як банківська послуга, створений спеціально для задоволення потреб такого прошарку населення, як студенти. Доходи їх завжди невисокі, або взагалі відсутні, а платити за освіту в ВУЗі в наш час потрібно чимало. Саме тому, кілька банків розробили для цієї мети окрему програму кредитування, яка має кілька відмінних особливостей.

Освітній кредит надається студентам або абітурієнтам для оплати послуг вищих навчальних закладів, обов’язково зареєстрованих в Росії. Позика видається для погашення тільки платної освіти, інші варіанти використання цільової позики не розглядаються. Тобто, студент не має права оплачувати здачу сесії, додаткових іспитів з даного ліміту. Видається даний вид кредиту за безготівковим розрахунком, після укладення договору в ВУЗі і позитивної відповіді на заяву в банку.

Максимально можлива сума кредиту розраховується виходячи з документально представлених джерел доходу, однак, вона в будь-якому випадку не може перевищувати 70% повної вартості освіти за весь період. При розрахунку даної суми банк має право враховувати кілька джерел доходу, тільки обов’язково документально підтверджених. Для цього клієнту потрібно пред’явити не тільки довідки про доходи, але й, можливо, копії трудових книжок або податкових звітів.

Кредит на освіту, званий ще студентським, завдяки його особливій відзнаці видається на тривалий термін – до 10 років. Перші п’ять років – article470пільгові, в які входить навчання, і студенту просто нічим виплачувати кредит. Цей термін і є відстрочкою з погашення кредиту – особливість студентського позики. Після закінчення освіти починається період виплат – студент знаходить роботу, стає платоспроможним.

Передбачені умовами даного кредитування відстрочки платежів понад загального періоду, тобто продовження пільгового терміну. Це можливо лише в деяких випадках: академічну відпустку (вагітність, хвороба) і військова служба. Перший варіант подовжує пільги на строк до одного року, другий – період служби. Крім того, умови освітнього позики можуть змінюватися при деяких ситуаціях: відрахування студента з ВНЗ, його перекладу на бюджетну освіту, неповному наданні документів, при невиконанні зобов’язань, або порушенні договору.

Для оформлення позики на освіту в вибране представництво банку клієнт приносить пакет документів: паспорт, ІНН код, довідки про доходи (бажано і созаемщиков), договір з вищого навчального закладу про надходження на платне навчання. Для забезпечення кредиту і зниження його ризиків, що позитивно впливає при прийнятті рішення про його видачу, бажано надати договір поруки або застави. Крім того, є можливість оформити даний вид фінансового зобов’язання і на созаемщиков – осіб, які забезпечити виплату позики у разі неплатоспроможності основного клієнта. Для отримання позитивної відповіді пропонується також внести первинний внесок.

Після отримання ствердної рішення про видачу освітнього позики, банк відкриває кредитну лінію та нараховує повну суму, яка після переводиться в ВУЗ. Перекази здійснюються частинами, на протязі всього періоду навчання, після надання позичальником письмової заяви, підтвердженого платіжним зобов’язанням. Деякі банківські структури змушують пред’являти після оплати виписки з бухгалтерії або чеки, які будуть підтвердженням цільової спрямованості кредиту. Після закінчення навчання, через півроку клієнт зобов’язаний надати довідку про доходи за 6 місяців, що буде доказом своєчасного погашення зобов’язання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?