Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит на квартиру без офіційної зарплати

Ви бажаєте придбати квартиру в кредит, маєте достатньо грошей, щоб його повертати, але ваш офіційний заробіток відсутній або ж дуже низький. Як оформити кредит на нерухомість і що, окрім довідки про офіційні доходи, може служити підтвердженням платоспроможності клієнта?
Серед пропозицій ВіЕйБі Банку – кредит на квартиру в Харкові в житловому комплексі «Адмірал». За умовами, клієнту необхідно принести копію трудової книжки та довідку з місця роботи із випискою зарплати за останні шість місяців. Ці документи повинні стати підтвердженням того, що клієнт в силах здійснювати регулярні платежі по кредиту. Початковий внесок становить 30%.
Ми запитали фахівців банку, чи можна отримати кредит у тому разі, якщо офіційної заробітної плати недостатньо. Співробітниця колл-центру Ксенія сказала нам, що підтвердженням платоспроможності може бути також виписка з карткового рахунку за останні півроку, яка інформує про додаткові доходи клієнта.

У Креді Агріколь Банку пропонують придбати нерухомість з початковим внеском 50%. Обов’язкова вимога для фізосіб – працювати більше 1 року. Оформити кредит на квартиру, вартістю 60-70 тис. дол, тут можуть клієнти, що мають офіційну заробітну плату в розмірі від 5000 гривень.
Також консультант Оксана повідомила нам, що в тому випадку, якщо офіційна заробітна плата не дотягує до потрібного показника, клієнт може принести документ від роботодавця і бухгалтерії з мокрою печаткою, який підтвердить, що він заробляє більше.
FlexNatur-malАле от тільки банк зарахує лише ті офіційні доходи, які не перевищують 10% від суми, зазначеної в офіційній довідці. Так, наприклад, якщо офіційний заробіток становить 10 тис. грн., А Ви надали додатковий документ, що підтверджує неофіційні заробітки розмірі 5 тис. грн., Банк візьме до уваги лише 1 тис. грн.
В умовах Укрсоцбанку клієнтам повідомляють про можливість оформлення кредиту на нерухомість, у разі пред’явлення документів, що підтверджують наявність альтернативних джерел доходу. Це може бути документ, що свідчить про отримання відсотків за депозитами, бланки, що підтверджують регулярне отримання грошових переказів, документ, який свідчить про те, що Ви здаєте на тривалий термін в оренду нерухомість (довідка з ЖЕКу або податкової інспекції) або ж документ від роботодавця і бухгалтерії з мокрою печаткою.
Варто відзначити, що деякі банки відмовляються видавати кредит, якщо клієнт планує виплачувати його за рахунок неофіційних доходів.

Наприклад, в ОТП банку пропонують домовитися про кредит на нерухомість ще до того, як клієнт вибере об’єкт для покупки. Тобто, людина вирішує, за яку суму буде купувати квартиру, домовляється з банком, а тоді вирушає в пошуках відповідного житла. Обов’язкова вимога – початковий внесок – від 30%.
На питання про вимоги банку щодо документів, що підтверджують доходи, фахівець Ірина повідомила, що позичають гроші на житло виключно клієнтам, які офіційно працевлаштовані. Крім того клієнт повинен отримувати офіційну заробітну плату, яка перевищує 1 тис. грн.
Банк «Південний» пропонує програму іпотечного кредитування під заставу майна. Але без високої офіційної заробітної плати гроші на квартиру в борг не видає. За вимогами, офіційний дохід позичальника в місяць має становити два платежу по кредиту з відсотками.
«Ви повинні отримувати зарплату, якої вистачить, щоб оплатити кредит, заплатити відсотки і забезпечити життя. Якщо, наприклад, ви бажаєте купити квартиру за 70 тисяч доларів у кредит на 10 років з первинним внеском 30%, офіційна зарплата повинна становити 15 тисяч гривень », – пояснили нам в інформаційному відділі з реалізації кредитів на нерухомість.
Підводячи підсумки, визначимо перелік документів, які дозволять Вам підтвердити платоспроможність і отримати кредит на нерухомість в банку.
Підтвердженням альтернативних доходів може бути:

  1. Документ від неофіційного роботодавця і бухгалтерії з мокрою печаткою
  2. Виписки з карткових рахунків
  3. Документ, що підтверджує одержання відсотків за депозитами
  4. Бланки, що свідчать про регулярне отриманні грошових переказів
  5. Підтвердження з ЖЕКу або Податкової інспекції про здачу житла в оренду на тривалий термін

Остаточне рішення про те, чи можливо Вам оформити позику на придбання житла, прийме кредитна комісія банку, договір з якою ви укладаєте. У деяких фінустановах звертають увагу також на кредитну історію клієнта. Якщо він раніше брав кредит на значні суми та своєчасно їх повертав, ймовірність отримання нової позики значно збільшується.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?