Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит на будівництво

Кредит на будівництво є однією з найбільш затребуваних послуг, що надаються банківським сектором країни. Споруджуваний об’єкт при цьому надходить у заставу кредитній установі. Забезпечення нерухомістю є однією з найбільш надійних гарантій повернення виданих коштів. У випадку з кредитом, видаваним на будівництво може йтися про подвійний гарантії та подвійному забезпеченні.

З цілком зрозумілих і природних причин банк вимагає передачі йому в заставу не тільки самого об’єкта нерухомості, але і земельної ділянки, на якому він зводиться. Передаваний в заставу земельну ділянку повинен знаходитися на кадастровому обліку і мати всю необхідну документацію. Якщо мова йде про пайове будівництво, то залогу підлягає частка в ньому, що належить кредитоотримувачу.

При оформленні кредиту на будівництво слід враховувати, що він є цільовим кредитом. Це означає, по-перше, що кошти клієнту на руки готівкою не видаються і на картку не переводяться. Гроші перераховуються на рахунок зазначеної будівельної організації. По-друге, банк контролює процес використання коштів. Перерахування відбуваються окремими траншами, по мірі виконання робіт.

Саме будівництво є досить дорогим і витратним підприємством. Сума видаваних грошових ресурсів може досягти значних розмірів. Банк стежить за їх витрачанням та ретельно перевіряє не тільки клієнта, але і забудовника. Останній в обов’язковому порядку повинен мати всю необхідну дозвільну документацію, договір підряду, затверджений проект, який пройшов усі узгодження.

Зі значними розмірами кредиту на будівництво пов’язаний і тривалий термін кредитування, який може становити 10 – 15 і більше років. З цією article472обставиною пов’язаний цілий ряд обов’язкових вимог, що пред’являються банком до позичальника.

Кредитополучатель повинен мати джерела доходу, що дозволяють йому без затримок проводити обслуговування кредиту. На практиці це означає, що гроші на зведення об’єктів нерухомості як правило не видаються особам молодше 21 років. Причому термін останньої виплати повинен припадати на передпенсійний вік кредитоотримувача. Крім того банк може настійно запропонувати позичальникові застрахувати життя і працездатність на користь кредитодавця.

В якості обов’язкових умов розглядається також наявність постійної реєстрації в регіоні дії банку і постійної роботи. Для зменшення загальної суми видаваних на будівництво коштів клієнту може бути запропоновано деяку частину вартості робіт (15 – 20%) профінансувати самостійно.

Для отримання більш надійних гарантій повернення виданих коштів висувається умова надання поручителів. Останні будуть нести рівну з позичальником відповідальність за повернення грошей.

Кредити на будівництво в абсолютній більшості випадків видаються під заставу споруджуваного або вже побудованого приміщення (житлового, нежитлового, комерційного призначення).

Закладене банку приміщення має цілий ряд особливостей. До повного погашення кредиту господар помешкання обмежується в правах на нього по цілому ряду позицій. Він не може провести його відчуження, навіть зробити перепланування. На будь-яку дію потрібно дозвіл банку. Більш того, банк в будь-який час має право перевірити стан знаходиться в заставі приміщення, щоб оцінити ступінь його збереження, не зменшується чи його вартість.

Враховуючи тривалість термінів дії кредитного договору на будівництво слід заздалегідь обговорити з банком дострокове погашення кредиту та розміри санкцій за можливе порушення термінів виплат.

Поделиться…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?