Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит для малого та середнього бізнесу: реалії та перспективи

Практично у всьому сучасному світі малий бізнес являє собою основну рушійну силу економіки, фундамент стабільного середнього класу в окремій країні. Визнання цього факту, а також того, що без спеціальної підтримки держави в цьому питанні банківський сектор просто не обійдеться, суттєво вплинуло на вибір абсолютно новим керівництвом країни повного захисту і підтримки середнього та малого бізнесу в ролі одного з безлічі стратегічних пріоритетів сучасної державної політики. У національній економіці Росії частину малого бізнесу сьогодні не перевищує 20-25%, в той же самий час як у всіх економічно розвинених країнах вона являє собою близько 40%, що обумовлює потреба правової, фінансової, а також повної консультаційної підтримки всіх малих підприємств.

Коротка характеристика ринку кредитів для бізнесу

У 2007 році повний обсяг ринку кредитування цього сектора зріс на 80%, і, тим не менш, за встановленим рівнем видачі кредитів середньому та малому бізнесу  розташовується на почесному 148-му місці у всьому світі.

Те, що середні й малі підприємства сильно потребують засобів на розвиток власного бізнесу, усвідомлюють не тільки лише банки обширного федерального масштабу, але також і багато регіональні банки, більшість з яких вже почали потроху реалізовувати свої кредитні програми в цьому напрямку. Умови будуть ставати набагато привабливіше, процедура повного оформлення і видачі кредиту дещо спрощується: у тому випадку, якщо ще пару років тому середня ставка за кредитами для малих підприємств становила близько 30-35% річних, то сьогодні вона знаходиться на рівні всього в 18-22 %. Крім усього цього, набагато різноманітніше стали суми, терміни, а також способи повного забезпечення kredit_dlya_malogo_i_srednego_biznesa-300x300повернення кредитів; банки пропонують абсолютно нові продукти, які орієнтовані, перш за все, на потреби самого позичальника, а також вимоги ринку.

Головні проблеми, які з’являються в процесі кредитування середнього та малого бізнесу

Однією з головних проблем є досить низька якість, а також непрозорість бухгалтерської звітності окремих підприємств, а також кілька умисне приховування всієї інформації (в основному, про існуючі борги). Приблизно в половині всіх випадків звітність взагалі не відображає повного реального фінансово-економічного стану проведення діяльності окремого підприємства. Дуже часто позичальник просто не віддає собі звіту в тому, що першою і найголовнішою жертвою в даній ситуації є його власний бізнес: істотне збільшення повної боргового навантаження може привести до сильного погіршення фінансових показників встановленої діяльності підприємства. У той час як у певному числі банків практикується можливість повного індивідуального розгляду сформованого фінансового положення окремої компанії і розробка гнучких умов повного погашення кредиту.

Друга виникла проблема – це брак потрібних надійних застав. Слід зазначити, що в даний час вимоги до застави стають не такими суворими. В якості своєрідного застави банки можуть приймати квартири, а також житлові будинки з відповідною земельною ділянкою, а заставодавцем може бути як засновник (тобто генеральний директор), так і відповідне третя особа. У певного числа банків також почали з’являтися стандартні кредитні продукти для цієї категорії клієнтів, що надаються без застави. Але, для багатьох банків при виділенні процентної ставки дуже важливим фактором є ліквідність заставного забезпечення, що надається позичальником: чим ликвиднее буде застава, тим, відповідно, вам дешевше обійдеться кредит.

Наступна проблема, з якою в обов’язковому порядку стикається безліч підприємців, які планують розпочати свій бізнес, це те, що не практично кожен банк може взятися за активне кредитування абсолютно нового підприємства. Цей бізнес в банківських колах називають «старт-ап». Найчастіше банк починає власну роботу з клієнтом безпосередньо з проведення аналізу ризику, а також фінансових показників усіх минулих років. У тому випадку, якщо це «старт-ап», ​​то окремому потенційному клієнтові просто нічого надати своєму банку для проведення аналізу. У цих ситуаціях клієнти дуже часто застосовують засоби банку, при цьому не повідомляючи йому про основні цілі кредитування, наприклад, керівники окремих підприємств оформляють кредити як окремі фізичні особи, тобто за допомогою механізмів сучасного споживчого кредитування. Для погашення цих кредитів у наслідку вони будуть змушені повністю вилучати всі грошові кошти з обороту і, звичайно ж, обналичивать їх.

Наступним проблемним етапом в процесі отримання коштів на якісний розвиток бізнесу є складання гарного якісного бізнес-плану. Перед тим, як слідувати в банк, підприємець повинен обов’язково вивчити сегмент ринку, в якому він хоче працювати, оцінити власні можливості і потреби для того, щоб якісно сформувати бізнес-план, максимально реалістичний і цілком адекватний умовам ринку. Дуже часто саме низька фінансова грамотність власників безлічі малих підприємств, невміння досить чітко сформулювати власні потреби в процесі фінансування і гідно представити власний бізнес призводить до отримання повної відмови з боку банку.

Самі останні віяння

Одним з основних напрямків, розвиток якого досить інтенсивно стимулюється сьогодні владою, є мікрофінансування всіх малих підприємств. На сьогодні в столиці вже була розроблена повна концепція розвитку спеціалізованого мікрофінансування для підприємств, де проходять роботу близько 15 осіб. Цих суб’єктів господарювання в Росії налічується вже приблизно 3 мільйони.

Концепція була розрахована на 2 найближчих роки і передбачає собою створення спеціально орієнтованих програм високоякісної фінансової підтримки для багатьох початківців підприємців і формування їх повних кредитних історій вже в ролі бізнес-суб’єктів, а не звичайних фізичних осіб. Мікрофінансування буде здійснюватися безпосередньо за ставкою 20% річних. Терміни видачі будуть визначені як 1 – 2 дні, а терміни повного погашення будуть коливатися в числі 5-6 місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?