Новини світу кредитування та банківських послуг.

КРЕДИТ БЕЗ ЗАСТАВИ ДЛЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ.

Представникам малого бізнесу, особливо початківцям, досить важко отримати фінансування в російських банках, тим більше, якщо воно не супроводжується оформленням застави. Часом умови надання позики настільки важкі, що підприємці вважають за краще обмежувати діяльність рамками власного капіталу.

ОСОБЛИВОСТІ БЕЗЗАСТАВНИХ КРЕДИТІВ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Заставне забезпечення дозволяє кредитній організації мінімізувати ризик неповернення позикового капіталу. Однак кредит, обтяжений заставою майна, не користується великою популярністю у підприємців.

Тому кредитні організації змушені розробляти альтернативні пропозиції для представників малого бізнесу.


ПЛЮСИ І МІНУСИ

Головне достоїнство, яке містить в собі беззаставне кредитування – відсутність необхідності ставити під загрозу збереження свого майна.

У разі, якщо позичальник не зможе з якихось причин своєчасно погашати заборгованість, заставне майно, будучи ліквідним, піде на компенсацію невиплаченого боргу. При цьому предмет застави зазвичай реалізується за ціною, нижчою за ринкову.

Якщо підприємець оформляє заявку на кредит без застави, у банку виникає потреба більш уважного дослідження кредитного портрета бізнесмена за такими параметрами:

  • наявність стабільного доходу;
  • документи, що підтверджують володіння будь-яким майном;
  • вивчення кредитної історії.

Крім того, банк найчастіше обов’язковою умовою ставить залучення третьої особи в якості поручителя.

Всі ці процедури трохи пом’якшують по відношенні до позичальника в разі визнання його платоспроможним і благонадійним.

Однак це не скасовує деяких особливостей кредиту без застави для малого бізнесу, які також істотно знижують ризики фінансової установи:

  • більш висока ставка у порівнянні із заставним кредитуванням;
  • обмеження суми кредиту;
  • обмеження терміну кредиту.

МОЖЛИВІ ПРОБЛЕМИ

Одна з найпоширеніших проблем при отриманні кредиту без застави в банку для власників малого бізнесу – низький офіційний дохід, який зазвичай вказується в декларації. Такий фактор може послужити причиною для табу на отримання бажаного обсягу позикових коштів.

У разі зазначення розміру позикового капіталу, який перевищить певну позначку, банк запропонує позичальникові відкрити розрахунковий рахунок і постійно оплачувати його обслуговування.

Такий підхід в кредитуванні суттєво збільшує повну вартість кредиту, при цьому вигода банку безсумнівна:

  • повний контроль руху грошових коштів позичальника;
  • володіння інформацією щодо фінансового стану клієнта;
  • додатковий дохід, який приносить обслуговування рахунку та надання додаткових послуг.

Підходити до вибору джерела фінансування представнику малого бізнесу слід відповідально, оскільки навіть сама незначна помилка може спричинити за собою серію серйозних проблем. Головне правило тут – неодмінне перевищення показника рентабельності підприємства над значенням показника повної вартості кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?