Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит без підтвердження доходу – як довести платоспроможність при відсутності довідки

Питання, чи можна оформити експрес-кредит без підтвердження доходу, хвилює багатьох. Відповідь: так. Ряд банків надають таку послугу, не вимагаючи довідки про доходи. Але при цьому їм необхідні інші докази надійності і спроможності позичальника. Вирушаючи за позикою, необхідно знати, які документи і аргументи справлять потрібне враження на банківських службовців.

Як довести платоспроможність, благонадійність?

Не маючи найважливішогодля кредитної організації доказу платоспроможності – офіційної довідки про доходи через відсутність офіційного працевлаштування, можна спробувати підтвердити свої доходи довільною довідкою або складеною за формою банку. Головне, щоб в цьому документі були відображені в повному обсязі надходження коштів від трудової діяльності за необхідний період часу, як правило, за рік.


Також ця довідка зручна тим, що в ній не вказуються нараховані податки, якими обкладаються офіційні ( «білі») зарплати. Тому її може видати і роботодавець, який частину оплати праці виплачує неофіційно. 

При відсутності навіть такої довідки отримати споживчий кредит готівкою без підтвердження доходу все ж можливо. Коли людина справді платоспроможна, це підтверджується в особистій бесіді зі співробітником банку за допомогою інших, не менш вагомих аргументів. Правильно оцінюючи свої фінансові можливості, варто привести всі докази свого стабільного матеріального становища, як офіційні, так і приватного характеру.

Остерігайтеся обману!

У кожного банку розроблені свої критерії, за якими оцінюють потенційного позичальника. Плануючи взяти позику, не варто шкодувати витраченого часу на вивчення кредитних пропозицій різних фінансових організацій. Тим більше, що сьогодні можна більшу частину інформації знайти на сайтах банків в інтернеті, отримати консультацію в режимі онлайн, задати питання на тематичних форумах, навіть не виходячи з дому. У такий спосіб вдасться звузити коло кредитних установ, в які має сенс звернутися, і дізнатися, які чинники підвищують шанси скористатися їх послугами без надання довідок.

При цьому варто остерігатися нерідко пропонованих в мережах інтернету послуг зі складання «липових» довідок про доходи. Гроші, витрачені на це, в кращому випадку будуть просто втрачені, а в гіршому, при пред’явленні такого «документа» слід чекати більш серйозних проблем. Служби безпеки банків при перевірці легко виявлять фальшивку, а Вас передадуть до правоохоронних органів як шахрая. Тим більше це буде прикро, якщо джерела доходів дійсно були, тільки позичальник не знав, як їх підтвердити.

Наявність забезпечення розширює можливості оформлення позики

Існує цілий ряд аргументів, здатних переважити навіть довідку про доходи. Наприклад, отримання кредиту без підтвердження довідкою своїх доходів можливе за наявності у позичальника будь-якого забезпечення. Якщо у нього є ліквідне (досить цінне) майно, яке він готовий надати в заставу, то йому майже напевно не відмовлять у позиці.

Хорошим забезпеченням будуть будинок, квартира, дачний котедж, не стара автомашина, цінні папери і коштовності. Зрозуміло, що банківським працівникам пред’являється не саме рухоме і нерухоме майно, а наявні документи на нього, що підтверджують право володіння. Це договори купівлі-продажу та оренди осередків в банку для зберігання цінностей, свідоцтва про реєстрацію прав власності тощо.

Важливим аргументом на користь платоспроможності позичальника буде виписка з його депозитного рахунку, на якому є певна сума. Ідеально, якщо вона дорівнює або перевищує розмір запитуваної позики. Також буде прийнята до розгляду кредитної організацією виписка з будь-якого іншого рахунку в будь-якому банку, на який періодично надходять гроші. В даному випадку на позитивне рішення про можливість видачі позичальникові суми здатні вплинути обсяг надходжень і їх регулярність.

Ще взяти іпотечний кредит банки можуть дозволити особі, яка не підтвердила доходи, але надала договір комерційного найму на здачу в оренду власної нерухомості. 

В ідеалі такий договір повинен бути завірений нотаріусом або офіційно зареєстрований, а термін його дії співвідноситися з терміном кредитування. Незайвим також буде поручительство третьої особи (фізичної чи юридичної), здатної підтвердити свою фінансову спроможність. При виникненні будь-яких непередбачених ускладнень поручитель зможе взяти на себе обслуговування взятої позики.

Видаючи позики без підтверджуючих доходи довідок, банки, звичайно, ризикують і намагаються компенсувати для себе цей ризик досить високими кредитними відсотками. Це передбачувана міра, до якої потрібно бути готовим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?