Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит без місцевої прописки (з тимчасовою реєстрацією)

Банк, укладаючи кредитний договір з позичальником, намагається зменшити ступінь ризику, пов’язаного з неповерненням зайнятих коштів. Для цього банк проводить аналіз доходів позичальника за певний попередній моменту отримання кредиту період, додатково укладає договір поруки, підстраховується забезпеченням кредиту у вигляді застави майна. Але, тим не менш, так як вгадати і попередити всі несприятливі для банку сторони кредитних відносин з позичальником неможливо, то висновок будь-якої кредитної угоди все одно грунтується на проявленому банком довірі до свого клієнта. Банк, укладаючи кредитний договір, переслідує мету не реалізувати заставу і в разі невиконання позичальником зобов’язань витягати з нього (позичальника) необхідні суми для погашення кредиту. Суть кредитного договору полягає в платному розміщенні коштів на взаємовигідних умовах і з гарантією їх повернення.

З метою зменшення ризику неповернення позичальником кредиту далеко не кожен банк погодиться укладати кредитний договір з клієнтом, у якого немає місцевої прописки (тобто тимчасова реєстрація). Більшу довіру викликають клієнти з пропискою, адже це хоч якась прив’язка до місця, непряме свідчення надійності. Наявність прописки – це необов’язкова вимога для оформлення кредитного договору, вимога на розсуд банку. Але переважна кількість банків суворо його дотримуються по вже позначеним вище причин. Окремі банки встановлюють мінімальний термін до закінчення дії тимчасової реєстрації. До завершення цього терміну позичка повинна бути погашена.

kredit_bez_propiski-300x232Бувають випадки, коли позичальник фактично проживає, працює в одному населеному пункті, а прописаний в іншому місці. У цьому випадку має значення населений пункт, в якому оформлена постійна реєстрація. Отже, в такому випадку порекомендують для укладення кредитного договору філії або відділення банку-кредитора, розташовані в даному населеному пункті або недалеко від нього.

Природно, що до позичальника, який не має місцевої прописки, вимоги банку будуть вище. При цьому ймовірність отримання позики збільшує наявність ліквідної застави, а також поручителів з постійною пропискою та гарним, стабільним доходом, наявність у потенційного кредитоотримувача позитивної кредитної історії (бажано в тій же кредитної організації, в яку позичальник звертається із заявою на отримання нового кредиту). Також вітається безперервний термін трудової діяльності потенційного позичальника на останньому робочому місці.

Згідно з даними проведеного аналізу конкретних умов кредитування провідних російських банків, отримали такі результати:

Ощадбанк Росії укладає кредитні договори тільки з громадянами за місцем реєстрації кредитоотримувача. У разі тимчасової реєстрації позичальника позика видається на термін дії реєстрації.

Споживчі кредити пропонує банк ВТБ24 теж громадянам , які прописані в тому регіоні, в якому розташовано кредиту підрозділ банку. Видаються кредити в разі наявності постійної прописки. Якщо прописка тимчасова, то кредит буде виданий на термін, який закінчується раніше, ніж термін тимчасової прописки.

З усього вище сказаного випливає, що банки надають кредит не тільки громадянам з постійною пропискою, але і з тимчасовою реєстрацією, але з наявністю постійної офіційно підтвердженої трудовою зайнятістю. Також значення має наявність громадянства  і термін тимчасової реєстрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?