Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредит без довідок про доходи

Однією з основних умов кредитування, особливо якщо розмір передбачуваного позики потрібен немаленький, є обов’язкове надання довідки про доходи за останні 6 місяців роботи на одному місці. Але, що ж робити, якщо майбутній позичальник не має можливості пред’явити такий документ? Причин може бути багато: клієнт не працює, або працює без оформлення, стаж його складає менше півроку.

У такому випадку, якщо людина офіційно працює, нехай і отримує мінімальну заробітну плату, він має більше можливостей отримати позику. Як же оформити кредит без довідок про доходи безробітному? Така можливість завжди є, і вона має широке поширення. Даний вид кредитування має навіть спеціально розроблені деякими банками програми – кредити безробітним. Тобто, якщо людина не має можливості підтвердити свій дохід документально, він вважається безробітним. Навіть якщо є доходи від інших видів діяльності.

Кредит без довідок про доходи має декілька варіантів можливого оформлення. Перший з них передбачає наявність заставного майна. Тобто, якщо клієнт має можливість пред’явити банку документи на власне цінне майно і готовий надати його у вигляді застави. Також, можливий варіант оформлення запорукою придбаного саме в кредит майна. У такому випадку, якщо сума його після оцінки покриває суму кредиту – банк видасть його навіть без довідки про доходи.

article478Сума максимально можливої ​​суми позики буде рана в цьому випадку близько 75% всієї вартості застави, так як банк зобов’язаний забезпечити всі ризики, пов’язані з можливими невиплатами. Крім того, кредит із заставою завжди вважається більш надійним і банківські фахівці охоче його видають, тому що, при невиплаті гарантом виступає саме він.

Якщо перший варіант з деяких причин не підходить, можна скористатися спеціальними банківськими пропозиціями – окремими кредитними програмами, які вимагають для оформлення позики мінімальний пакет документів. Такі програми є в арсеналі всіх банків, проте їх умови дещо відрізняються від стандартних програм. Для забезпечення гарантії повернення коштів, процентна ставка таких позик завжди на кілька одиниць вищий, тому і кредит обходиться дорожче. Ліміт таких кредитів теж невисокий. Оформляються такі позики протягом декількох годин.

Ще одним, часто найскладнішим, варіантом забезпечення кредиту є запрошення поручителя. Поручителем виступає фізична особа, яка зобов’язується взяти на себе фінансові зобов’язання позичальника, у разі неможливості погашення його самим кредитором. Знайти таку людину завжди непросто, тому що не кожна розсудлива погодитися повісити на себе чужі зобов’язання. В основному поручителями виступають родичі позичальника.

Якщо банківські працівники все одно не йдуть назустріч, залишається ще кілька способів взяти кредит без довідки про доходи. Наприклад, звернутися в кредитно-фінансову організацію, пріоритетним напрямком якої є оформлення позик фізичним та юридичним особам. Дані компанії завжди дорожать кожним клієнтом, тому менш вимогливо ставляться до документів позичальника. Правда і процентні ставки таких компаній завжди вище банківських, а терміни кредитування – дещо коротший.

Якщо і цей варіант неможливий, наприклад, при занадто поганою кредитною історії, залишається звернутися за допомогою до кредитного брокера. Брокер виступає посередником між банком і позичальником, і займається регулюванням процесу оформлення кредиту. Допомога такого фахівця полягає в оформленні документів, підборі вигідною кредитної програми, пошуку поручителів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?