Новини світу кредитування та банківських послуг.

Короткострокова іпотека: особливості отримання і використання

Купівля власної нерухомість за готівку сьогодні виявляється багатьом не по кишені, особливо коли мова йде про об’єкти у великих містах. Дуже багато людей з цієї причини звертаються в банк із заявкою на отримання іпотечного кредиту. Іпотека пропонується на тривалий термін.

Часом зустрічаються пропозиції до 30 років і часто люди вибирають максимальні терміни, але чим більшим виявляється термін повернення боргу, тим більшою виходить переплата. Знаходяться люди, які прагнучи максимально заощадити, бажають оформити іпотечний кредит на максимально короткі терміни.


Короткострокова іпотека: про що слід пам’ятати?

Вибираючи короткострокову іпотеку важливо правильно оцінити свої фінансові можливості. Повернути весь кредитний борг за нерухомість потрібно буде за п’ять років, а це означає, що розмір обов’язкового платежу виявиться значним. Укладаючи угоду короткостроковій іпотеки, на великі ризики йдуть і позичальник, і кредитор.

Якщо позичальник не зможе правильно розрахувати свої можливості або в ході виплати кредиту у нього виникнуть непередбачені складності, то з виплатою короткострокового кредиту на покупку нерухомості з’являться проблеми. Слід знати і про те, що під час дії короткострокового кредиту отримати новий кредит буде неможливо. З позичальниками, що мають короткострокову іпотеку, не захоче співпрацювати жоден банк. У більшості випадків після оформлення подібної іпотеки людині доводиться кардинально змінити свій звичний уклад життя, скоротити максимально всі витрати.

Ризики сторін угоди короткостроковій іпотеки

На шляху позичальника можуть виникнути різні складнощі, які стануть серйозною проблемою при виплаті короткостроковій іпотеки. Будь-які проблеми з боку позичальника призводять до підвищення ризиків кредитора. Саме з цієї причини короткострокову іпотеку буде отримати складніше, ніж звичайний житловий кредит.

Банк, в який людина звертається із заявкою на отримання такої позики, особливо ретельно буде займатися перевіркою історії потенційного позичальника. Він обов’язково запросить документи, які допоможуть банку дізнатися про щомісячний дохід потенційного клієнта. Короткостроковий кредит на житло банки відмовляються оформляти, якщо на його погашення у позичальника буде йти більше 40% сімейного бюджету. Такий ґрунтовний підхід до перевірок дозволяє банкам значно знизити свої ризики по операціях короткострокової іпотеки.

Банк, при короткостроковому іпотечному кредитуванні оформляє в якості забезпечення придбаний об’єкт, чим так само знижує свої ризики. Позичальник з цієї причини ризикує набагато більше банку-кредитора, так як в разі появи проблем з виплатами, він може втратити іпотечний об’єкт і при цьому не повернути собі, вкладені в нього кошти.

Якщо позичальник при розрахунку свій платоспроможності сумнівається, то від короткострокової іпотеки йому краще відмовитись. У такому випадку доцільніше буде звернути увагу на просту іпотеку, за якою кредитор дозволяє проводити дострокове погашення і постаратися виплатити борг за 5 років.

Останнім часом все більшої популярності набуває спільна іпотека . Про особливості отримання та виплати такої іпотеки ми розповідали в одному з наших попередніх оглядів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?