Новини світу кредитування та банківських послуг.

Конвертація за кордоном: як банк розраховує суму списання?

Ось і настала чергова пора літніх відпусток. Готуючись до подорожі в далекі країни, багато хто думає: брати з собою готівку або краще покласти більшу частину грошей на карту? Давайте розберемося, наскільки вигідні безготівкові розрахунки за кордоном.

При здійсненні оплати карткою українського банку або знятті готівки за межами країни розрахунок суми списання залежить від валюти карткового рахунку, валюти розрахунку (долар чи євро), міжнародної платіжної системи (МПС) і валюти, в якій проводиться розрахунок або зняття готівки.

Якщо у Вас є картка VISA, то валютою розрахунку з МПС по всіх валютах крім євро є долар США. За операціями з євро валютою розрахунків з МПС є євро. Для карт MasterCard валютою розрахунків з МПС за операціями у всіх валютах крім долара є євро. За операціями в доларах в якості валюти розрахунку з МПС використовується долар.

Якщо у Вас є гривнева карта, то при здійсненні операцій з доларами або євро валюта конвертується за курсом банку. Якщо ж мова йде про інші валюти, то валюта операції конвертується у валюту розрахунків з МПС за курсом МПС, а далі – в гривню за курсом банку.

imageЯкщо у Вас доларова карта, а валютою розрахунку є євро, то спочатку євро конвертується в гривню за курсом банку, а потім гривня за курсом банку конвертується в долар США. Те ж саме відбувається, коли з карти в євро Вам необхідно зняти долари.

Якщо ж з карти в євро або доларах необхідно зняти іншу валюту, то спочатку валюта операції конвертується у валюту розрахунків з МПС за курсом МПС, а далі – в євро або долари США за курсом банку.

Яка операція, пов’язана з переказом або зняттям коштів, яка передбачає їх конвертацію, відбувається в два етапи.

Спочатку, під час проведення операції, потрібна сума блокується на рахунку клієнта. Її розмір визначається комісією банку, курсом МПС і курсом банку на день здійснення операції. Клієнт отримує смс-повідомлення про блокування цієї суми.

Списання коштів відбувається протягом 1-15 днів з моменту здійснення трансакції. Але списання здійснюється вже з урахуванням комісій банку, курсу МПС і курсу банку на день списання. Тому сума, яку Ви отримали в смс, і та, яка була списана з рахунку, можуть відрізнятися.

Інформація про курси МПС знаходиться у відкритому доступі на їх інтернет-ресурсах. Так, Ви можете ознайомитися з курсами VISA і MasterCard .

Якщо Ви плануєте подорож в країну, в якій валютою розрахунку є долар США, краще мати платіжну картку Visa або MasterCard в доларах США; а у разі подорожі в одну з країн єврозони, в якій валютою розрахунку є євро, краще взяти з собою карту Visa або MasterCard у євро. Якщо плануєте відвідати одну з країн ЄС, в яких розрахункова валюта – це не євро, не має значення, яку карту Ви будете мати при собі: доларову або в євро.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?