Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кому вигідно купувати валюту з рук

Купуючи валюту з рук немає необхідності пред’являти паспорт, обмінна операція ніде не фіксується, а продавець зберігає в таємниці суму й ім’я покупця, курс іноді може виявитися більш вигідним, ніж у банку. Це основні причини, чому українці купують валюту на базарах, у поїздах або вуличних продавців.
Що необхідно знати покупцям іноземної валюти без документів:
1. Валютні операції «з рук в руки» поза законом
В Україні за продаж іноземної валюти з рук без спеціальної ліцензії – попередження або штраф 30-40 неоподатковуваних мінімумів (від 510 до 748 грн.). Також суд може конфіскувати гроші, якими торгували валютники. Згідно ст.162 Кодексу про адміністративні правопорушення покарання за скупку, продаж, обмін і використання валютних цінностей світить як продавцю, так і покупцю валюти.

obmen_valutu_ryku_500x347.jpg.aspx

У деяких областях України правоохоронні органи проводять спеціальні заходи «Валюта 2013». У вересні в ході такої акції у Рівненській області під час «вуличного» обміну вилучили валютних цінностей на 130 тисяч гривень. 12 людей оштрафували.
Рік тому Нацбанк зажадав карати кримінальною відповідальністю громадян, які здійснюють незаконні валютні операції. Покарання мали намір ввести за ухилення від оплати прибуткового податку. Але закон був відкликаний.
Жорстокість покарання за торгівлю валютою в той же проміжок часу ввели в Росії. У листопаді 2012-го набрали чинності поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення. За купівлю або продаж іноземної валюти з рук в руки – штраф у розмірі від трьох четвертих до повної суми незаконної операції.
2. Купуючи валюту з рук можна стати жертвою шахраїв
Правоохоронні органи регулярно затримують шахраїв або ж отримують заяви від людей, які стали їх жертвами. Крім того, що на вулиці у Вас більше шансів придбати фальшиві купюри, існують схеми, які дозволяють обманювати покупців.
Ось техніка обману, з якою одного разу зіткнулися жителі Луцька:
Під час обміну грошей шахрай свідомо не додає кілька гривень до суми. Після цього дає покупцеві перерахувати гроші, щоб упевнитися в правильності операції. Людина вважає, що знаходить, що бракує кілька гривень і говорить про це продавцю.
Продавець знову бере гроші в свої руки, на очах у «клієнта» перераховує суму, додає кілька гривень, а в цей же час забирає купюри побільше. Після цього віддає гроші покупцеві. Як правило, після такого обміну люди не перераховують гроші знову, з цього, про недостачу дізнаються, коли йдуть далеко від вуличного міняйли.

3. Обмінні пункти, які не вимагають паспорт, працюють незаконно
В Україні також можна зустріти обмінні пункти, в яких не вимагають пред’явлення паспорта. Це пункти, які працюють без дозвільних документів. Такі нелегальні установи не мають вивісок з реквізитами банків, не видають квитанцій про проведені операції. Люди, які в таких обмінниках придбають фальшиві купюри , не зможуть довести свою правоту. Щорічно правоохоронці виявляють 20-30 таких пунктів.
17 таких пунктів у вересні цього року закрили в Криму. Вони працювали в місцях масового скупчення людей – ринках, станціях громадського транспорту та місцях відпочинку. З обігу вилучили понад 300 тисяч гривень у різній валюті.

Використано матеріали з порталу  – banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?