Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кому належить платити борг по іпотеці після розлучення?

Згідно із загальним правилом, передбаченим Сімейним кодексом України, при розлучення і розподіл майна подружжя може претендувати на рівні частки в спільно нажите майно.
При цьому, термін "майно" включає все майно, як рухоме, так і нерухоме, яким володіють подружжя на момент розлучення. При розподілі майна також враховуються борги подружжя та зобов’язання, які виникли в інтересах сім’ї.

Це означає, що якщо, договір, в тому числі договір іпотеки, був укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, наприклад на купівлю квартири, і отримане за договором майно було використано в інтересах сім’ї (сім’я переїхала жити в придбану квартиру), такий договір буде створювати bigправові наслідки для обох подружжя. Іншими словами, при розділі придбаної в кредит квартири, обов’язок по виплаті боргу по іпотеці має бути в рівних частках розподілена між подружжям. Адже придбана квартира також є їх спільною власністю.
Однак, при розлученні можливий варіант коли подружжя добровільно домовилися про поділ спільно нажитого майна. У такому випадку, в договорі про розділ майна буде доцільно передбачити, що якщо придбана в іпотеку квартира відходить одному з подружжя, виконання кредитних зобов’язань з приводу погашення іпотеки також повністю переходить до такого дружину. Якщо спір про розділ майна розглядається в суді, суд також повинен враховувати невиконані на момент розлучення зобов’язання, в тому числі і іпотечні, і розподілити їх між подружжям на підставі принципу рівноцінності часткою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?