Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Компанія з декларування доходів громадян за 2014 звітний рік йде повним ходом. Крім тих, кому слід відзвітувати про отримані доходи, декларацію мають подати і ті, хто хоче отримати податкову знижку. Для них термін подачі декларації не до 1 травня, а до 31 грудня 2015 року. Хто і як може отримати податкову знижку в 2015 році.

Згідно пп.14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим

clip_image001

Кодексом.

Перелік витрат, які дозволено включати до податкової знижки:

1) частину суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 ПКУ;

Таке право виникає у разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купається житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла. При визначенні суми відсотків, які включаються до податкової знижки, враховується коефіцієнт мінімальної площі житла, що розраховується як 100 кв.м, розділені на фактичну площу житла.

2) сума коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;

3) сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та / або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Така сума не може перевищувати розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного року, помноженого на 1, 4 та округленого до найближчих 10 гривень за кожен місяць навчання. Цього року це 1710 грн.

4) сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів ), а також сума коштів, сплачених платником податку, визнаним в установленому порядку інвалідом, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині-інваліду у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

Знижка не надається на вартість деяких медичних послуг, як-то: косметичне лікування і косметична хірургія; протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики; абортів (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями або коли вагітність стала наслідком зґвалтування); г) операцій із зміни статі; д) лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких є побутове зараження або зґвалтування); д) лікування тютюнової чи алкогольної залежності; е) придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включені до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

5) сума витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом , а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення;

6) сума витрат платника податку на: оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік; оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

7) сума коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

8) сума витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Обмеження на надання податкової знижки

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на розмір ЄСВ та податкової соціальної пільги.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Як скористатися правом на податкову знижку

Щоб скористатися правом на податкову знижку за 2014 звітний рік потрібно подати річну податкову декларацію з додатком 6 (перелік сум витрат, що включаються до податкової знижки відповідно до ст. 166 ПКУ) до 31 грудня 2015 в податковий орган за місцем свого проживання.

Витрати, понесені платником податку, які він хоче включити до податкової знижки, повинні бути підтверджені документально: квитанціями, фіскальними і товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів, робіт чи послуг і їх покупця. При цьому, в таких документах обов’язково повинні бути відображені вартість товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, отримання).

Оригінали документів до податкової надавати не потрібно, але вони повинні зберігатися у платника і можуть бути у нього затребувані в разі потреби.

Джерело: Prostopravo.com.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.