Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кому і на яких умовах банки готові давати кредити?

Якщо у вас є власний бізнес, який активно працює понад 3-х років, річний оборот вашого бізнесу досягає 10-20 мільйонів гривень, і, до всього іншого, ви можете надати в якості застави транспортні засоби або нерухомість, то ви можете легко отримати кредит практично в будь-якому банку України з процентною ставкою …24 – 27% річних. У разі ж, якщо ви не дотягуєте до цих вимог, то і кредиту вам не бачити.

Основну увагу банки звертають на прибутковість вашого бізнесу, банки не готові давати в кредит тим підприємцям, які не виходять хоча б у нуль. Вид діяльності, яким ви займаєтеся, насправді, зараз вже не так і хвилює кредиторів. Головне – прибуток, що розвивається бізнес і можливість надати в заставу нерухомість або, наприклад, особисті кошти. До того ж, не може порадувати той факт, що зниження процентних ставок для малого і середнього бізнесу в найближчі півроку точно не передбачаються.
Відсутність різноманіття кредитних програм для малого та середнього бізнесу також на обличчя. Отже, що ж пропонують на сьогоднішній день банки і на яких умовах? Зараз банки видають такі кредити:
а) овердрафт;
б) кредит на поповнення обігових коштів;
в) кредит під заставу особистих грошей.
Найбільшою популярністю користуються овердрафти – мінімальні суми на короткі терміни, їх банки видають без проблем і навіть із задоволенням. Менш популярні кредити на поповнення оборотних коштів. Тут сума позики зазвичай набагато більше, як, в принципі, і терміни. Тому банки дуже ретельно перевіряють таких позичальників і видають кредит тільки у разі стовідсоткової впевненості в платоспроможності суб’єкта малого або середнього бізнесу. Далі йдуть бізнес-кредити під заставу власних коштів – їх видають банки дуже активно, так як тут ризики з боку банку мінімальні, адже грошові кошти знаходяться у банку (звичайно, це тільки в тому випадку, що банк, який видає кредит та банк, який проводить всі розрахункові операції клієнта – один і той же).
Менш охоче банки видають кредити на купівлю:
а) нерухомості;
б) купівлю обладнання (тут потрібна додаткова застава);
в) автокредити.
До речі, агрокредити банки видають на більш м’яких умовах порівняно з іншими, так як багато банківські установи відносять сферу АПК в окрему категорію кредитування. У даному випадку кредитні ставки стартують з 16% річних. Обов’язковим є вид діяльності: тваринництво або вирощування зернових або інших сільськогосподарських культур, а ось мета отримання кредиту може бути практично будь-який, наприклад, купівля сільськогосподарської техніки.
Що стосується валютних позик, де ставки починаються з 9% річних, то вони доступні на даний момент тільки експортерам.
Коли ви будете стояти перед необхідністю взяти кредит, то необхідно ретельно проаналізувати ті умови, які пропонують українські банки. Почніть з того фінансової установи, в якій обслуговується ваше підприємство. Зазвичай, банк, клієнтом якого ви або ваша компанія є надасть вам найбільш м’які умови кредитування в порівнянні з іншими банківськими установами. Наприклад, деякі банки взагалі не дають кредит тим, хто не обслуговувався у них і вперше звернувся. Якщо ж цей варіант з якихось причин не підходить, то вам слід звернути увагу на великі банки, які спеціалізуються на кредитуванні, серед яких Кредобанк, Райффайзен Банк Аваль, Південний, Эрстебанк та інші. У таких великих банках найчастіше передбачена жорстка система перевірки клієнтів та видачі кредитів. Якщо ви шукаєте більш гнучку систему, то тоді краще ознайомитися з пропозиціями дрібних фінансових установ, які можуть піти вам назустріч.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?